22. Oktobris 2021 15:43
Jaunumi
Pilnveido sadarbību aviācijas nozarē cilvēku tirdzniecības gadījumu novēršanai

20. oktobrī norisinājās darba seminārs, kura laikā tā dalībnieki pilnveidoja sadarbības algoritmu par rīcību gadījumos, kad lidostā vai lidojuma laikā tiek atpazīta iespējama cilvēku tirdzniecība. Šāda algoritma izstrāde un pilnveidošana ir svarīga, lai uzlabotu atbildīgo darbinieku spēju pamanīt un laikus novērst cilvēku tirdzniecības gadījumus.

Seminārā piedalījās pārstāvji no lidostas "Rīga", AirBaltic, Patvērums "Drošā māja", Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Valsts robežsardzes un Valsts policijas.

Iekšlietu ministrijas vecākā eksperte Agnese Zīle-Veisberga vērš uzmanību: “Cilvēku tirdzniecības noziegumi ir mums tuvāk, nekā mēs domājam. Pasaulē šo noziegumu skaits būtiski pieaug. Arī Latvijā. Aviācijas nozares loma šo noziegumu novēršanā ir ļoti nozīmīga, jo upuri ļoti bieži tiek pārvadāti vai labprātīgi pārvietojas tieši ar avio transportu. Tādēļ aviācijas nozarē iesaistītajiem – robežsargiem, policistiem, lidostas darbiniekiem, stjuartiem, jābūt vērīgiem, lai pamanītu iespējamo noziedznieku un viņa upuri. Šo cilvēku vērība un gatavība reaģēt ievērojami palielina iespējamā upura uzticēšanos un uzdrīkstēšanos meklēt palīdzību, jo bieži vien laika ir ļoti maz.”

Semināra dalībnieki arī izrunāja dažādu situāciju piemērus un paredzamo rīcību šajos gadījumos, kā arī vienojās par turpmāko rīcību, tai skaitā apmācību organizēšanu gan lidostas “Rīga”, gan AirBaltic darbiniekiem. Arī turpmāk plānotas regulāras tikšanās starp iestādēm, lai pilnveidotu sadarbību cilvēku tirdzniecības gadījumu atklāšanai un upuru novirzīšanai atbalsta saņemšanai.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties