7. Novembris 2021 12:13
Jaunumi
Jānis Bordāns: Reliģiskajām organizācijām pēc 15. novembra jādarbojas “zaļajā” režīmā

Piektdien, 5. novembrī, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns sasauca Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdi tiešsaistē, lai vērtētu valstī ieviesto ierobežojumu ievērošanu Latvijas dievnamos un apspriestu reliģisko organizāciju darbību no šī gada 15. novembra.

Padomes sēdes laikā Jānis Bordāns atzinīgi vērtēja reliģisko savienību (baznīcu) darbību ārkārtējās situācijas laikā, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, organizējot dievkalpojumus attālināti un individuāli tiekoties ar ticīgajiem. Tāpat arī pauda nožēlu par epidemioloģisko prasību ignoranci no atsevišķu reliģisko organizāciju puses, demonstratīvi pārkāpjot valstī noteiktos ierobežojumus, apdraudot cilvēku veselību un dzīvības un mazinot iespēju efektīvi apkarot Covid-19 infekcijas izplatību. Tieslietu ministrs norādīja: “Šajā laikā, kas grūts mums visiem, visai sabiedrībai vajag solidarizēties un, skaidrs, ka pašreiz vienīgais risinājums ir stingri ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un vakcinēties, lai apkarotu pandēmiju.”

Padomes sēdes laikā reliģisko organizāciju pārstāvji pozitīvi vērtēja situāciju, kad pašreizējos apstākļos nav liegtas reliģiskās darbības draudzes ticīgajiem, un baznīcas ir pieejamas individuāliem apmeklējumiem.

Tāpat sēdes laikā pārrunāta reliģisko organizāciju darbība no šī gada 15. novembra. Tieslietu ministrija informēja, ka arī turpmāk dievnami būs atvērti individuālajiem apmeklējumiem visiem ticīgajiem. Vienlaikus turpmāk baznīcas darbosies “zaļajā” režīmā, proti, iespēju apmeklēt dievkalpojumus klātienē varēs tikai uzrādot sadarbspējīgus sertifikātus.

Tieslietu ministrija pateicās reliģiskajām organizācijām par līdzšinējo sadarbību un darbu ārkārtējās situācijas apstākļos, aktīvi iesaistoties Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanā. 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties