11. Novembris 2021 10:07
Jaunumi
Lāčplēša dienā "Latvijas Vēstnesī" publicēti valsts apbalvojumu ieguvēji

Šodien, 11. novembrī, oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) publicēti Ordeņu kapitula paziņojumi par apbalvošanu ar Triju Zvaigžņu ordeni, Atzinības krustu un Viestura ordeni. Apbalvojumu ieguvēji izziņoti zīmīgā datumā – Lāčplēša dienā. Oficiālais izdevējs sveic svētkos!

Lāčplēša diena ir kopīgiem spēkiem gūtas uzvaras piemiņas diena. 1919. gada 11. novembrī tika gūta uzvara ne tikai pār pretinieku – pulkveža Pāvela Bermonta komandēto Rietumu brīvprātīgo armiju Rīgā, bet arī pār neticību saviem spēkiem, neticību savas valsts nākotnei un neatkarībai.

Lāčplēša dienu oficiāli atsāka atzīmēt 1988. gadā. Kopš 1990. gada Lāčplēša diena ir noteikta par atceres dienu, kurā piemin Latvijas Brīvības cīņās kritušos.

Valsts apbalvojumu saņēmēji

Ordeņu kapitula paziņojumi liecina, ka Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 33 personām, Viestura ordenis – 11 un Atzinības krusts – 16 personām.

Ar apbalvojumu saņēmēju sarakstu var iepazīties “Latvijas Vēstnesī”. Ordeņu kapitula paziņojumu oficiālās publikācijas:

Valsts apbalvojuma likums

Valsts apbalvojumu likums "Latvijas Vēstnesī" tika izsludināts 2004. gada 24. martā, un tas nosaka Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas, piešķiršanas un nēsāšanas kārtību.

Līdz ar neatkarības atgūšanu ir atjaunoti trīs Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi:

  • Triju Zvaigžņu ordenis, visaugstākais valsts apbalvojums: nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm;
  • Viestura ordenis: nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Confortamini et pugnate – Esiet stipri un cīnieties;
  • Atzinības krusts: nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Pour les honnêtes gensGodaprāta ļaudīm.
patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties