11. Novembris 2021 14:56
Jaunumi
Senāts atstāj spēkā notiesājošu spriedumu Valsts vides dienesta bijušajai amatpersonai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā

Senāta Krimināllietu departaments 11. novembrī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru bijusī Valsts vides dienesta amatpersona atzīta par vainīgu trijos noziedzīgos nodarījumos par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā mantiska rakstura deklarācijā par mantu lielā apmērā. Par katru noziedzīgu nodarījumu apsūdzētā sodīta ar naudas sodu četru Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā jeb 1720 eiro. Galīgais sods noteikts 10 Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā jeb 4300 eiro.

Izskatāmajā lietā pirmās instances tiesa bija atzinusi par pamatotu apsūdzību daļā par diviem noziedzīgiem nodarījumiem, attiecībā uz vienu konstatējot kriminālatbildības noilgumu.

Apelācijas instances tiesa, izskatot lietu apelācijas kārtībā sakarā ar Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurores iesniegto apelācijas protestu un apsūdzētās aizstāvja iesniegto apelācijas sūdzību, atzina par pamatotiem prokurores argumentus par to, ka attiecībā uz apsūdzētās izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem nav iestājies noilgums. Savukārt aizstāvja sūdzību, ar kuru tika lūgts atcelt pirmās instances tiesas spriedumu un taisīt jaunu spriedumu, apsūdzēto attaisnojot, apelācijas instances tiesa atzina par nepamatotu un noraidīja.

Lietā risināts strīds par Ministru kabineta 2002. gada 22. oktobra noteikumos Nr. 478 „Kārtība, kādā aizpildāmas, iesniedzamas, reģistrējamas un glabājamas valsts amatpersonu deklarācijas un aizpildāmi un iesniedzami valsts amatpersonu saraksti” noteikto amatpersonas deklarācijas aizpildīšanas kārtību, norādot informāciju par veiktajiem darījumiem, ja to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas. Vērtēti arī citi ar valsts amatpersonas deklarācijas iesniegšanu saistīti jautājumi, kuriem ir būtiska nozīme Krimināllikuma 219. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma kvalifikācijā.

Senāts atzina par pamatotu apelācijas instances tiesas veikto tiesību normu interpretāciju par valsts amatpersonas deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību un secinājumus par apsūdzētās darbību juridisko kvalifikāciju.

Lieta Nr.SKK-37/2021 (15830014616)

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties