11. Novembris 2021 17:07
Jaunumi
Tieslietu ministrs apmeklē SAB un pārrunā tā turpmāko darbu

Šodien, 11. novembrī, pēc traģiskās vēsts saņemšanas par ilggadējā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša došanos mūžībā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēja valsts drošības iestādi un tikās ar direktora vietnieku un direktora pienākumu izpildītāju Andi Freimani.

Tikšanās laikā J. Bordāns ar direktora pienākumu izpildītāju pārrunāja SAB darbu līdz turpmākajiem Nacionālās drošības padomes (NDP) un Saeimas lēmumiem.

Tieslietu ministrs J. Bordāns: “SAB darbu nodrošina profesionāli un pieredzējuši darbinieki, tāpēc esošā situācija traucējumus darbam neradīs, taču NDP un Saeimai nevajadzētu vilcināties ar jauna profesionāla, godīga un drosmīga vadītāja iecelšanu.”

Jau ziņots, ka naktī uz 11. novembri mūžībā devies ilggadējais SAB direktors un bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Papildu informācija

Saskaņā ar Ministru kabineta 2004. gada 20. oktobra rīkojumu Nr. 784 “Par Satversmes aizsardzības biroja pārraudzības īstenošanu” valsts drošības iestādes – Satversmes aizsardzības biroja – pārraudzību īsteno tieslietu ministrs.

SAB ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts drošības iestāde, kuras mērķis ir iegūt apsteidzošu izlūkošanas un pretizlūkošanas informāciju, lai novērstu ārvalstu organizāciju vai atsevišķu personu draudus Latvijas drošībai un nacionālajām interesēm.

SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem un atbrīvo Saeima pēc NPD priekšlikuma.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties