22. Novembris 2021 12:07
Studenta Vārds
Studentus un jaunos juristus aicina pētīt konkurences tiesības un saņemt 1000 eiro naudas balvu un prakses vietu Konkurences padomē

Ar mērķi veicināt radošu juristu domāšanu un atbalstīt cītīgākos konkurences tiesību studētājus, zvērinātu advokātu birojs ZAB PricewaterhouseCoopers Legal (PwC Legal) sadarbībā ar Konkurences padomi (KP) un Rīgas Juridisko augstskolu izsludina zinātnisko darbu konkursu konkurences tiesībās. Konkursa uzvarētājs saņems 1000 eiro naudas balvu, ko piešķirs PwC Legal, kā arī iespēju praktizēties Konkurences padomē un citas veicināšanas balvas.

Konkursa dalībnieku uzdevums ir sagatavot un iesniegt zinātnisku darbu par konkurences tiesībām, darbā izklāstot argumentētu redzējumu par konkurences tiesību piemērošanu, balstot to juridiskos apsvērumos. Darbs var tikt sagatavots latviešu vai angļu valodā, kā arī tas var būt sagatavots tieši konkursam vai būt iepriekš publicēts vai sagatavots studiju programmas ietvaros.

Zinātnisko darbu konkursā aicināti piedalīties gan bakalaura, maģistra vai doktora līmeņa tiesību zinātņu studenti, gan praktizējoši juristi, kas dzimuši pēc 1996. gada 1. janvāra.

Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis: “Konkurences padome ikdienas saskaras ar lietām, kuras parasti ir sarežģītas gan pierādījumu, gan ekonomiskā un juridiskā novērtējuma ziņā. Tāpat konkurences tiesībās pašlaik izaicinājumus rada arī digitalizācija, tāpēc cītīgu un talantīgu jauno studentu un profesionāļu vērtējumi un analīze par konkurences tiesību attīstību varētu sniegt būtisku pienesumu konkurences tiesībās. Pielāgojot konkurences tiesības tirgus izmaiņām un jaunām idejām, būtiski, ka jau nostiprinātie konkurences tiesību fundamentālie principi saglabājas paredzami – uz neatkarīgu un pierādījumiem balstītu konkurences tiesību piemērošanu. Lai novērtētu un apbalvotu jauno profesionāļu zinātnisko interesi par konkurences tiesībām, Konkurences padome konkursa laureātam nodrošinās arī prakses vietu, tādējādi paverot jaunas karjeras iespējas.”

PwC Legal Konkurences un ES tiesību prakses grupas vadītājs Māris Butāns: “Sadarbība ar augstskolām un studentiem mums ir ļoti svarīga, jo šeit top nozares nākotnes profesionāļi. PwC ir multidisciplinārs uzņēmums un mums ir svarīgi sekmēt izglītības kvalitāti kā juridiskajā, tā arī citās ar uzņēmējdarbību saistītās jomās. Jauno ekspertu zināšanas un prasmes ir tās, kas vēlāk atspoguļosies ne tikai Latvijas ekonomikā un uzņēmējdarbībā, bet, iespējams, arī nesīs mūsu vārdu pasaulē, tādēļ es ar lielu nepacietību gaidu iespēju iepazīties ar jaunās paaudzes vīziju konkurences tiesībās. Neskatoties uz ilggadējo pieredzi, mēs vienmēr ar gandarījumu ieklausāmies jauniešu idejās un iedvesmojamies, jo nereti tieši drosmīgākās un sākumā šķietami nereālākās idejas izdodas realizēt izcilos projektos.”

Rīgas Juridiskās augstskolas Bakalaura programmu direktore, Dr. Laura Ratniece: “Pētniecība un zinātniski pētniecisko darbu izstrāde ir ļoti būtiska studiju procesa sastāvdaļa. Rīgas Juridiskā augstskola priecājas par iespēju veicināt pētniecību konkurences tiesību jomā un aicina ikvienu studentu apsvērt iespēju piedalīties šajā konkursā.”

Sagatavotie darbi laikā no 2021. gada 22. novembra līdz 2022. gada 15. maijam jāiesniedz elektroniskā formā, tos nosūtot uz e-pasta adresi maris.butans@pwc.com.

Visus iesūtītos darbus izvērtēs komisija un līdz 2022. gada 25. maijam tiks noteikti pieci finālisti, kuri būs ieguvuši komisijas augstāko novērtējumu. Finālisti tiks aicināti darbus prezentēt komisijai laikā līdz 2022. gada 10. jūnijam. Konkursa uzvarētājs ne tikai saņems naudas balvu, bet arī tiks piedāvāta prakses vieta Konkurences padomē.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar zvērinātu advokātu biroja PwC Legal konkurences tiesību prakses grupas vadītāju Māri Butānu, rakstot uz e-pastu maris.butans@pwc.com.

Zinātnisko darbu konkursa konkurences tiesībās nolikums

Darbu noformēšanas noteikumi

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
CITI STUDENTA VĀRDA JAUNUMI
VISS STUDENTA VĀRDS
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties