24. Novembris 2021 14:58
Jaunumi
Noslēgusies attālinātu bezmaksas telefonisku juridisko konsultāciju sniegšana – pieprasījuma novērtējums

Turpinot nodrošināt valsts atbalstu juridisku strīdu risināšanā Covid-19 infekcijas izplatības laikā, Juridiskās palīdzības administrācija sadarbībā ar juridiskās palīdzības sniedzējiem no š.g. 15. septembra līdz 12. novembrim  atkārtoti organizēja bezmaksas attālinātas juridiskās konsultācijas iedzīvotājiem.

Šajā laika posmā sniegtas 805 attālinātas konsultācijas, 2021. gadā kopā – 1295 konsultācijas.  Konsultāciju sniegšanai tika piesaistīti 24 juridiskās palīdzības sniedzēji, kuri ir noslēguši juridiskās palīdzības līgumus ar administrāciju.

Lielākais iedzīvotāju pieprasījums pēc juridiskās palīdzības saistīts ar ģimenes strīdu risināšanu, mantojuma tiesībām, saistību izpildi, dzīvokļa tiesībām, īpašuma un darba tiesībām.

Apkopojot informāciju par to, cik vidēji ilgst viena konsultācija, secināts, ka 77% gadījumos tā ilgst līdz 15 minūtēm, 15% - 20 minūtēm un 8% sarunai bija nepieciešams par 20 minūtēm ilgāks laiks. Aptuveni 30% gadījumos personām ieteikts vērsties pēc turpmākas juridiskās palīdzības, lai veiktu detalizētāku novērtējumu, iepazīstoties ar dokumentiem, un saņemtu palīdzību strīda risināšanai ārpus tiesas un tiesvedībā.

Analizējot zvanītāju profilu, konstatēts, ka liela daļa izvēlējās nenorādīt savu ienākumu apmēru (42%), 34% - bija piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, vai ienākumu apmērs nepārsniedza minimālās mēneša darba algas apmēru, 24% - pārsniedza minimālās mēneša darba algas apmēru.

Novērojot iedzīvotāju lielo pieprasījumu, administrācija veica arī juridiskās palīdzības sniedzēju aptauju. Juridiskās palīdzības sniedzēji (skalā no 1 līdz 5) novērtēja ar 4,6 punktiem šādu attālinātu telefonisku konsultāciju lietderību. Savukārt aicināti sniegt ierosinājumus turpmākai sadarbībai, norādīja uz nepieciešamību apsvērt iespēju konsultācijas turpmāk organizēt arī klātienē.

Ar 2021. gada 29. maija grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā administrācijai piešķirta kompetence 2021.gadā papildus Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā noteiktajiem uzdevumiem organizēt juridiskās telefonkonsultācijas atbilstoši Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likumā noteiktajām lietu kategorijām. Minētā administrācijas iniciatīva atbalstīta, ievērojot joprojām pastāvošos ierobežojumus epidemioloģiskās situācijas dēļ un nepieciešamību nodrošināt juridisku atbalstu strīdu risināšanā un seku mazināšanā, kas ir pieejams ikvienam, neatkarīgi no ienākumu līmeņa, kā arī novērtējot 2020. gadā organizēto telefonkonsultāciju lielo pieprasījumu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 255 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties