3. Decembris 2021 12:23
Jaunumi
Starptautiskajā tieslietu nedēļā Latvija vadīs tieslietu līderu dialogu

Pirmdien, 6. decembrī, Starptautiskās tieslietu nedēļas ietvaros Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadībā norisināsies tieslietu līderu dialogs par starptautiski nozīmīgiem tieslietu jautājumiem. Dalību šajā starptautiskajā forumā jau pieteikuši pārstāvji no vairāk nekā 40 pasaules valstīm, t.sk. ASV, Kanādas, Austrālijas, Santome un Prinsipi, Albānijas, Somālijas, Zviedrijas un Sjerra Leones.

Tieslietu ministrs J. Bordāns: “Starptautiskais tieslietu līderu dialogs ir pasaules līmeņa pasākums. Mūsu diskusijas mērķis ir stiprināt ideju par to, ka tieslietu jomas galvenā misija un kritērijs jebkuru reformu īstenošanai ir tās lietotāju un sabiedrības vajadzības, nodrošinot taisnīgumu un tiesiskumu.”

Tiešsaistes diskusija “Starptautiskais tieslietu līderu dialogs” tiek rīkota Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD), Atvērtās pārvaldības partnerības (Open Government Partnership) un valstu grupu Atbalstītāji miermīlīgām, taisnīgām un iekļaujošām sabiedrībām (The Pathfinders for Peaceful, Just and Inclusive Societies) kopīgi organizētās Starptautiskās tieslietu nedēļas ietvaros. Starptautiskā tieslietu nedeļā virtuālā formā ar diskusijām, dialogiem un sarunām norisinās no šī gada 1. decembra līdz 8. decembrim.

Tieslietu līderu dialogā plānots pārrunāt nepieciešamību valstu tieslietu sistēmās nostiprināt cilvēku vajadzību un tiesību principus. Viens no priekšnosacījumiem šo vajadzību apzināšanai ir stratēģiskā pieeja tiesu sistēmas pārvaldībai, kapacitātes celšana, moderno tehnoloģiju izmantošana, kā arī sistemātiska un regulāra datu analīze.

Plašāka informācija par Starptautisko tieslietu nedēļu un tiešsaistes diskusiju “Starptautiskais tieslietu līderu dialogs” pieejama Tieslietu ministrijas tīmekļa vietnē. Diskusijai varēs sekot līdzi, reģistrējoties https://bit.ly/3I9JLLg. Interesenti vēl var pagūt pieteikties Starptautiskās tieslietu nedēļas tiešsaistes pasākumos. Visiem, kuri vēlas vērot tiešsaistes pasākumus, nepieciešama reģistrācija.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 263 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties