3. Janvāris 2022 18:35
Jaunumi
Iznācis grāmatas par cilvēktiesībām atjaunotais izdevums

Tiesu namu aģentūra izdevusi grāmatu "Cilvēktiesības pasaulē un Latvijā. Inetas Ziemeles zinātniskā redakcijā. Otrais papildinātais izdevums".

Grāmatas pirmais izdevums iznāca 2000. gadā. Un šajā laikposmā pasaulē notikušās pārmaiņas ir būtiski skārušas tiesību telpu gan starptautiskajā, gan nacionālajā līmenī. Tostarp ir būtiski mainījies arī cilvēktiesību regulējums un izpratne par tām kā priekšnoteikumu jebkuras valsts ilgtspējīgai attīstībai. Arī Latvijā, ko īpaši ietekmēja Latvijas pievienošanās Eiropas Savienības, NATO un OSCE dalībvalstu saimei. Visas šīs pārmaiņas ņemtas vērā, sagatavojot šo jauno mācību palīglīdzekli cilvēktiesībās profesore Inetas Ziemeles virsvadībā.

Grāmatas galvenais mērķis ir sniegt iespējami vispusīgu un objektīvu skaidrojumu par cilvēktiesībām – to jēdzienu, būtību, atsevišķu cilvēktiesību saturu un robežām, kā arī aizsardzības mehānismiem gan starptautisko, gan nacionālo tiesību ietvarā.

Grāmatas autori ir: Anhelita Kamenska, Mārtiņš Mits, Alla Spale, Ineta Tāre un Ineta Ziemele. Tāpat grāmatā ietvertas Egila Levita, Nila Muižnieka, Ievas Leimanes-Veldmeijeres un Sandras Garsvānes tās pirmājam izdevumam sagatavotās sadaļas ar tiesiskajai situācijai atbilstošiem redakcionāliem uzlabojumiem.

Grāmatu veido trīs daļas un astoņas sadaļas. Pirmajā daļā sniegts ieskats cilvēktiesību idejas attīstībā, sākot no antīkiem laikiem līdz pat mūsdienām, indivīda statusu starptautiskajās tiesībās, kā arī cilvēktiesību funkcijām demokrātiskā valstī.

Otrajā daļā cilvēktiesības aplūkotas kā starptautisko tiesību nozare. Tajā norādīti un analizēti galvenie starptautisko cilvēktiesību avoti – gan universiālie, gan reģionālie, dots ieskats cilvēktiesību pamata katalogā, analizēts šo tiesību saturs un robežas, aprakstīti arī dažādie starptautiskie un reģionālie cilvēktiesību izmantošanas un aizsardzības mehānismi. Atsevišķa nodaļa atvēlēta cilvēktiesību īstenošanas un aizsardzības jautājumiem Eiropas Savienībā.

Trešā daļa ir veltīta cilvēktiesību jautājumam Latvijā, aptverot vēsturiskus, sociālus, politiskus un juridiskus aspektus un  parādot ar to saistītus problēmjautājumus.

Praktisks palīglīdzeklis gan studējošajiem, gan cilvēktiesību normu piemērotājiem  būs arī apjomīgais grāmatā ietverto atziņu sagatvošanai Izmantoto avotu saraksts. Grāmata paredzēta visiem, kuri vēlas padziļināt savu izpratni ne tikai cilvēktiesībās, bet arī starptautiskajās un konstitucionālajās tiesības.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties