17. Februāris 2022 13:50
Jaunumi
Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētājs Miķelis Zumbergs: Mūsdienu sabiedrībai pietrūkst cieņas un cilvēcības citam pret citu

Apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesnešu biogrāfiskās vārdnīcas “Latvijas tiesneši 1990–2020” prezentācijas pasākumā grāmatas sastādītājs Valters Ščerbinskis aicināja uz sarunu Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja vietnieku Madaru Plepi un Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāju Miķeli Zumbergu.

Atbildot uz jautājumu, kāds ir “jaunās paaudzes” tiesnesis, M. Plepis pauda viedokli, ka tiesnesis ir mērķtiecīgs, izzināt gribošs un inovatīvs. Bet uz aicinājumu pastāstīt, ko vēlētos lasīt līdzīgā grāmatā pēc 30 gadiem, M. Plepis domā, ka tajā noteikti būs sadaļa, kā tiesu sistēma mainījās Covid apstākļos – attīstījās tehnoloģijas, tiesas sēdi kļuva iespējams vadīt pat neatrodoties tiesas zālē un pārvarēt citus šā laika izaicinājumus. 

Savukārt M. Zumbergs pēc 30 gadiem par sevi gribētu lasīt, ka viņš ir kā miertiesnesis, kurš strīda izšķiršanā spēj atjaunot mieru starp abām pusēm. Viņaprāt, mūsdienu sabiedrībai pietrūkst cieņas un cilvēcības citam pret citu. Attiecības ir jākopj gluži kā zeme. “Stādi šodien un ceri, ka izaugs nākotnē,” teica M. Zumbergs.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 267 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties