7. Marts 2022 16:26
Jaunumi
LU Senāts lēmis par goda doktora grāda anulēšanu Pjotram Avenam

Paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, Latvijas Universitātes (LU) Senāts ārkārtas sēdē pieņēmis vienbalsīgu lēmumu Krievijas miljonāram Pjotram Avenam anulēt LU Goda doktora grādu.

“Šobrīd ir svarīgi paust mūsu solidaritāti Ukrainai ne tikai vārdos, bet arī darbos. Pjotrs Avens ir atbalstījis Putina politiku un Krievijas agresiju Ukrainā un tāpēc nav cienīgs nest Latvijas Universitātes goda doktora nosaukumu. Ikvienai universitātei galvenais ir reputācija. To ir grūti iegūt, bet viegli pazaudēt, ja nerīkojamies ātri un izlēmīgi šādās situācijās,” akcentē LU Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems.

LU rektors profesors Indriķis Muižnieks norāda: “Līdz šim LU goda nosaukumi nebija atņemti nevienam to īpašniekam. Taču situācijā, kad notiek Krievijas agresija pret Ukrainu un Putina režīms izdara noziegumus, mēs nevaram nereaģēt, ja LU goda nosaukumu nes arī šādas rīcības atbalstītāji. Savulaik, pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, Pjotra Avena zinātniskā un praktiskā darbība būtiski sekmēja komandekonomikas sistēmas demontāžu un PSRS sabrukumu. Tomēr pašlaik viņš nav paudis skaidru nosodījumu Krievijas agresijai un Putina režīma rīcībai. Pat vairāk, Eiropas Savienības sankcijas liecina, ka Pjotrs Avens ir aktīvs Krievijas noziedzīgās politikas atbalstītājs.”

LU Goda doktora grāds Pjotram Avenam, kas ir arī Maskavas Ekonomikas universitātes profesors, tika piešķirts 2013. gada 25. martā ar LU Senāta lēmumu par zinātnisko un praktisko ieguldījumu Latvijas attīstībā un sadarbībā ar Krieviju.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties