9. Marts 2022 15:13
Jaunumi
Latvijas Republikas prokuratūra ēnotājiem piedāvās 28 vakances

6. aprīlī, šogad vēlāk nekā ierasts, Latvijā norisināsies Ēnu diena. Latvijas Republikas prokuratūras darbinieki vairāku gadu garumā bijuši atsaucīgi Ēnu dienas dalībnieki un šajā, 2022. gadā, prokuratūra Ēnu dienas tīmekļvietnē www.enudiena.lv ir reģistrējusi 28 vakances. Tas nozīmē, ka 28 jauniešiem tiks sniegta iespēja ielūkoties ģenerālprokurora, virsprokuroru un prokuroru darba ikdienā.

Iespēja ēnot prokurorus Ēnu dienas dalībniekiem būs ne tikai galvaspilsētā. Atsaucīgas šogad bijušas prokuratūras struktūrvienības reģionos. Ēnotāji prokuratūras vakancēm varēs pieteikties Preiļos, Krāslavā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē un Valmierā. Rīgā Ēnotājus piekrituši uzņemt Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors A. Aleksejevs un Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurors R. Novaks.

Durvis jauniešiem Ēnu dienā vērs arī prokuratūras ēka Kalpaka bulvārī 6, Rīgā. Šeit Ēnotājiem būs pieejamas 6 vakances. Tā kā šajā prokuratūras ēkā draudzīgi sadzīvo vairākas prokuratūras struktūrvienības, tad jauniešiem būs iespēja tikties ar vairākiem profesionāļiem dažādās struktūrvienībās, tādējādi dažādojot pieredzi un veicinot lielāku izpratni par prokurora profesiju. Dienas ievadā Ēnotāji vispirms tiksies ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu, bet turpinājumā – dosies ekskursijā pa ēku un iesaistīsies interesantās un izglītojošās sarunās ar virsprokuroriem un prokuroriem no dažādām prokuratūras struktūrvienībām.

Vakancēm jaunieši sāks pieteikties 2022. gada 9. martā. Pieteikšanās norisināsies trīs kārtās. Pēc katras kārtas Ēnu devēji izvērtēs pieteikumus, tos apstiprinot vai noraidot. Pēdējā diena, kad vēl būs iespējams tikt pie iespējas ēnot kādas profesijas pārstāvi, būs 1. aprīlis, kas nodēvēta par Nejaušā Ēnotāja dienu. Šajā dienā Ēnotāji, kam nav izdevies atrast sev piemērotu vakanci, var pieteikties uz kādu no vēl neaizpildītajām vakancēm, kur Ēnu devējs ir piekritis Nejaušā Ēnotāja iespējai. Šos pieteikumus Ēnu devējs noraidīt nevar.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Vairāk par Ēnu dienas norisi var lasīt izglītības programmas tīmekļvietnē www.enudiena.lv.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 268 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties