29. Marts 2022 12:36
Jaunumi
KNAB pērn nosūtījis kriminālvajāšanai pēdējo gadu laikā lielāko krimināllietu skaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2021. gadā uzsāka 39 kriminālprocesus un prokuratūras iestādēm nodeva 27 kriminālprocesus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret 45 fiziskām un piecām juridiskām personām, un tas ir augstākais prokuratūras iestādēm nosūtītais kriminālprocesu skaits pēdējo vismaz piecu gadu laikā. Vienlaikus KNAB izmeklētajos kriminālprocesos konfiscēti un ieskaitīti valsts budžetā 5,6 milj. eiro noziedzīgi iegūti līdzekļi, kā arī arestēti 8,46 milj. eiro finanšu līdzekļi.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume: “Korupcijas izskaušana ir ilgstošs process, kas bez iedzīvotāju, publiskā un privātā sektora pārstāvju godprātīgas rīcības, aktīvas iesaistes un sadarbības nav iedomājama. Turpinot mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāt, Latvija var panākt progresu atklātas, godprātīgas un brīvas no korupcijas sabiedrības veidošanā.”

2021. gadā KNAB uzsāka 39 kriminālprocesus, un tie visbiežāk saistīti ar ārvalstu amatpersonu noziedzīgu darbību rezultātā iegūtu līdzekļu legalizāciju, kā arī kukuļdošanu. Savukārt biežāk izmeklētais noziedzīgais nodarījums 27 prokuratūrai nodotajos kriminālprocesos ir krāpšana un kukuļošana. 2021. gadā iztiesāti 17 KNAB pērn un citos gados kriminālvajāšanai nodotie kriminālprocesi, tostarp četrām personām piespriežot reālu brīvības atņemšanu.

Tāpat KNAB pērn pieņēma lēmumus 256 administratīvo pārkāpumu lietās par likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” ierobežojumu, aizliegumu un pienākumu neievērošanu. KNAB piemēroja 222 valsts amatpersonām naudas sodus kopsummā 40 365 eiro, un biežāk pieļautie pārkāpumi saistīti ar dienesta pienākumu pildīšanai pieejamās informācijas no datubāzēm izmantošanu personīgajām interesēm, kā arī amatu savienošanas ierobežojumu pārkāpumiem. Lai valstij atlīdzinātu nodarītos zaudējumus, KNAB pieprasīja valsts amatpersonām atlīdzināt 29 506,57 eiro. 

KNAB 2021. gadā pieņēma 108 lēmumus administratīvo pārkāpumu lietās saistībā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma un Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma normu pārkāpumiem, 71 gadījumā konstatējot prettiesisku rīcību politisko partiju un citu juridisko un fizisko personu darbībā un piemērojot naudas sodus kopsummā 16 890 eiro. Tāpat KNAB pieņēma sešus lēmumus par 18 112,72 eiro atmaksāšanu valsts budžetā.

KNAB pērn sasniedza pēdējo vismaz piecu gadu laikā augstāko izglītošanas pasākumos apmācīto personu skaitu. KNAB 2021. gadā par interešu konflikta novēršanas, ētikas, kā arī dažādiem citiem pretkorupcijas jautājumiem apmācīja vairāk nekā 10 000 personu. Vienlaikus KNAB saņēma 1 833 ziņojumus par iespējamām koruptīvām darbībām un citām pretlikumībām, un tas ir lielākais pēdējo vismaz piecu gadu laikā saņemto ziņojumu skaits.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja 2021. gada darbības pārskats

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties