5. Aprīlis 2022 12:25
Jaunumi
Atvieglos lietisko pierādījumu un arestētās mantas nodošanu glabāšanai

5. aprīlī Ministru kabinets apstiprināja grozījumus noteikumos “Noteikumi par rīcību ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu”, tādējādi atvieglojot kriminālprocesos izņemto dzīvnieku un transportlīdzekļu nodošanu glabāšanai.

Grozījumi nosaka, ka līgumu par izņemto dzīvnieku uzglabāšanu turpmāk slēgs Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA), tādējādi atvieglojot procesa virzītāju rīcību ar kriminālprocesos izņemtiem dzīvniekiem. Turklāt projekts paredz, ka aģentūrai būs tiesības realizēt lietiskos pierādījumus un arestēto mantu (arī dzīvniekus), organizējot izsoli elektronisko izsoļu vietnē, līdz ar to padarot procesu atklātāku un pieejamāku sabiedrībai, kā arī novēršot nelabvēlīgu risku iestāšanos.

Vienlaikus šis projekts nosaka, ka lietiskos pierādījumus, kurus nevar realizēt vai kuru paredzamie realizācijas izdevumi pārsniedz ieņēmumus, turpmāk varēs nodot bez maksas ne tikai valsts vai pašvaldību iestādēm, bet arī sabiedriskā labuma organizācijām vai sociālajiem uzņēmumiem izlietošanai atbilstoši to uzdevumam. Lai mantu varētu realizēt, nepieciešama ekspertīze, piemēram, degvielai un naftas produktiem, vai atzinumus par to, ka, piemēram, preces, kas izmantojamas saskarē ar pārtiku ir atbilstošas kvalitātes. Ja nav veikta ekspertīze par to, ka manta atbilst drošības prasībām, NVA to nedrīkst realizēt. Realizācijas izdevumu pārsniegšana var būt saistīta, piemēram, ar nekvalitatīvu mantu, kurai nav lietderīgi veikt ekspertīzi, jo ir redzams, ka pārdot par tirgus cenu to nebūs iespējams.

Tāpat svarīgas izmaiņas noteikumos vērstas uz informācijas apmaiņas kārtības pilnveidošanu starp NVA un procesa virzītājiem, kā arī aģentūras procesu efektivizēšanu, atsakoties no nevajadzīgas informācijas apmaiņas, kā arī paredzot iespējas apmainīties ar nepieciešamo informāciju elektroniski un Kriminālprocesa informācijas sistēmā.

Projekta īstenošana tiks nodrošināta NVA piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties