20. Aprīlis 2022 12:08
Jaunumi
Iekšējās drošības birojs iepazīstina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju ar 2021. gada darbības rezultātiem

Iekšējās drošības birojs (IDB) 2022. gada 20. aprīlī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdes dalībniekus iepazīstināja ar saviem 2021. gada darba rezultātiem, kā arī pārrunāja šī gada aktualitātes un darbības prioritātes.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: "Vērtējot aizvadītā gada tendences, secināms, ka lielākā daļa Iekšējās drošības birojā izmeklēto kriminālprocesu ir saistīti ar pretlikumīgu mantiska labuma gūšanu, tādējādi IDB stratēģiskās prioritātes arī šogad tiek fokusētas uz amatpersonu prettiesiska mantiska labuma gūšanas atklāšanu, izmeklēšanu un novēršanu, kā arī Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu iekšējās kontroles sistēmas procesu efektivitātes veicināšanu. Laikā, kad ģeopolitiskā situācija pasaulē ir saasinājusies, valsts pārvaldei jāspēj vairot sabiedrības uzticību, rīkojoties godprātīgi un valstij lojāli, tādējādi ceram uz veiksmīgu sadarbību ar Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm, kopīgiem spēkiem īstenojot Iekšējās drošības biroja vīziju - valsts drošību un sabiedrisko kārtību nodrošina godprātīgas un uzticamas amatpersonas!"

Iekšējās drošības birojs 2021. gadā kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 143 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos. Aizvadītā gada ietvaros IDB tika uzsākti 48 kriminālprocesi par 89 noziedzīgiem nodarījumiem, pēc piekritības no citām izmeklēšanas iestādēm saņemti 32 kriminālprocesi, kā arī turpinājās pirmstiesas izmeklēšana iepriekšējā periodā uzsāktajos kriminālprocesos.

Atskaites periodā lēmums par kriminālprocesa virzību tika pieņemts 83 kriminālprocesos jeb 58% no visiem izmeklētajiem kriminālprocesiem. Kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai tika nosūtīti 45 kriminālprocesi par 156 izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem - no šiem kriminālprocesiem viena ceturtā daļa bija saistīta ar kukuļošanu, daļa atklāto noziedzīgo nodarījumu saistīti dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī pret īpašumu vērstiem noziedzīgiem nodarījumiem.

2021. gadā Iekšējās drošības birojā izmeklēto kriminālprocesu ietvaros arestēti 33 transportlīdzekļi, 14 nekustamie īpašumi un naudas līdzekļi vairāk nekā 590 tūkstošu eiro apmērā. Kopējā arestam pakļautās mantas summa sastāda vairāk nekā 1,1 miljonu eiro.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties