10. Maijs 2022 20:00
Jaunumi
Ārlietu ministrijā atklāta desmitā Intensīvā programma Eiropas tiesībās un ekonomikā

10. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāja Ārlietu ministrijas atbalstītās un ASV līdzfinansētās mācību programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā desmito sesiju. Mācības sešu nedēļu programmā par Eiropas Savienības uzbūvi, politiku un iniciatīvām uzsāk 34 jaunie profesionāļi no Centrālāzijas valstīm.

Intensīvo programmu īsteno Rīgas Juridiskā augstskola sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Latvijas Ārpolitikas institūtu un Eiropas Publiskās administrācijas institūtu. Programmu jau astoņus gadus atbalsta ASV valdība, kas arī sniedz līdzfinansējumu šīs mācību sesijas īstenošanai.

Pēc divu gadu pārtraukuma programma norit klātienē. Jaunie profesionāļi mācību ietvaros dosies arī mācību braucienā uz Briseli, kur iepazīsies ar Eiropas Savienības institūciju darbu. Programmā piedalās publiskās pārvaldes, pilsoniskās sabiedrības un akadēmiskās vides profesionāļi no Centrālāzijas valstīm - Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas.

Informācijai

Rīgas Juridiskā augstskola starpdisciplinārās programmas Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvijas prioritārajos reģionos veiksmīgi īsteno kopš 2014.gada sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Ārpolitikas institūtu, Rīgas Ekonomikas augstskolu un Eiropas Publiskās administrācijas institūtu.

Programmas tiek atbalstītas no Ārlietu ministrijai piešķirtā budžeta attīstības sadarbības politikas īstenošanai paredzētajiem līdzekļiem, piesaistot ASV finansējumu. Atbalstu RJA īstenotajām programmām iepriekš sniegušas arī Norvēģija, Zviedrija, Luksemburga, Nīderlande un Šveice.

Kopš 2014. gada Padziļināto un Intensīvo programmu absolvējuši 525 dalībnieki no 20 partnervalstīm. Iegūtās zināšanas un pieredzi pārstāvji varēs izmantot savu valstu attīstības veicināšanai.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties