24. Maijs 2022 17:29
Jaunumi
Satversmes tiesas tiesneši tiekas ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu

24. maijā Satversmes tiesas tiesneši ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu pārrunāja Satversmes tiesas sadarbību ar ģenerālprokuratūru tiesiskuma veicināšanā.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš, vietniece Irēna Kucina, tiesneši Gunārs Kusiņš, Artūrs Kučs un Anita Rodiņa tikās ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu, ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta virsprokuroru Aivaru Ostapko un ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokuroru Arvīdu Kalniņu.

Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš uzsvēra, ka Latvijas prokurori ir augstas raudzes juristi un atzina, ka prokuroru profesionalitāte ir tik augstā līmenī, lai nākotnē varētu kandidēt uz Satversmes tiesas tiesneša amatu.

Satversmes tiesas tiesneši un ģenerālprokurors bija vienisprātis, ka nepieciešams novērst tiesiskās sistēmas nepilnību un nodrošināt par Satversmes tiesas tiesnesi apstiprinātiem prokuroriem garantijas saglabāt prokurora amatu, ja viņi beiguši pildīt Satversmes tiesas tiesneša amatu. Šāds regulējums sekmētu Satversmes tiesas tiesnešu sastāva profesionālo daudzveidību, tostarp krimināltiesību jomā.

Satversmes tiesas tiesneši un ģenerālprokurors pārrunāja arī ģenerālprokurora tiesības iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā un ģenerālprokuratūras pārstāvību Satversmes tiesas sēdēs.

Vizītes noslēgumā ģenerālprokurors Juris Stukāns Satversmes tiesai pasniedza Satversmes simtgadei veltītu dāvanu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties