28. Jūnijs 2022 17:21
Jaunumi
Augstāko tiesu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē tiesneši un prokurori no Eiropas Savienības valstīm
No AT arhīva

28. jūnijā Augstāko tiesu pieredzes apmaiņas vizītē apmeklēja tiesneši un prokurori no vairākām Eiropas Savienības valstīm. Viesus uzņēma Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane.

Anita Zikmane tiesnešus un prokurorus iepazīstināja ar Augstākās tiesas struktūru, tās darbības rādītājiem, kā arī detalizētāk informēja par tiesvedības norisi kasācijas instancē un par tiesas nolēmumu pieejamību.

Tika uzdoti jautājumi par iespēju atbrīvot personu no drošības naudas iemaksas pienākuma, tiesnešu iecelšanas kārtību, jo īpaši par procesa norisi un lēmuma būtību parlamentā.  Tika diskutēts par judikatūras nozīmi tiesas spriešanā, kā arī par judikatūras atziņu maiņu jeb atkāpšanās no judikatūras procedūru. Sanāksmes dalībnieki atzinīgi novērtēja Senāta būtisko atziņu pieejamību tieši pie tiesību normām, kā arī to, ka tas pieejams visiem bez maksas.

Viesi izstaigāja arī Tiesu pils telpas, apskatot vēsturisko Senāta zāli un Augstākās tiesas muzejā gūstot ieskatu tiesas vēsturē.

Starptautisko tiesnešu un prokuroru apmaiņas vizīti organizē Latvijas Tiesnešu mācību centrs Eiropas Tiesiskās apmācības tīkla (European Judicial Training Network – EJTN) projekta ietvaros. Projekta mērķis ir veicināt savstarpēju juridisko prakšu atzīšanu, stiprinot vienotu Eiropas tiesību telpu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties