29. Jūnijs 2022 14:27
Jaunumi
Starptautiska konference "ES tiesību nozīme maksātnespējas procesa administratoriem ikdienas praksē"

Starptautiskā konference norisināsies 30. jūnijā tiešsaistē no plkst. 9.00 līdz 12.00. Tās mērķis ir atklāt Eiropas Savienības tiesību pieaugošo nozīmi maksātnespējas procesa administratoru ikdienas darbībā un iepazīstināt ar Eiropas Savienības projekta "Maksātnespējas procesa administratoru kvalifikācijas uzlabošana ES tiesību aktu piemērošanā un uzticības un izpratnes veicināšanā par Eiropas tiesisko kultūru, izmantojot līdzdalības apmācības pieeju un jaukta tipa mācīšanos" mērķi.  

Konferences mērķauditorija: maksātnespējas procesa administrators, valsts amatpersona, akadēmiķis, zinātnieks, pētnieks vai cits profesionālis maksātnespējas tiesību/ES tiesību jomā.

Lūdzu, reģistrējieties konferencei, izmantojot šo saiti: Online registration form.

Ja nepieciešams, var izsniegt apliecību par dalību.

Konferenci atklās: 

  • Mykolas Romeris universitātes prorektore prof. dr. Regīna Valutytė
  • Latvijas Republikas Ministru prezidenta beidrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns
  • Lietuvas Republikas Finanšu ministre Gintarė Skaistė
  • Čehijas Republikas Tieslietu ministrijas pārstāve Mgr. Eva Bistarová

Konferences pirmā daļa notiks angļu valodā un tajā piedalīsies pārstāvji no Lietuvas, Čehijas, Zviedrijas un Latvijas.

Pirmās daļas tēmas: 

  • Maksātnespējas procesa administratora amats Latvijā un Čehijā: Praktiskais ieskats, pieredze un augošais pieprasījums attiecībā uz Eiropas Savienību tiesību piemērošanu;
  • Cik svarīgi maksātnespējas administratoru profesijai ir Eiropas Savienības tiesību akti? Zviedrijas perspektīva.

Pieslēgšanās saite pirmajai daļai: https://youtu.be/x5zGapgfQ1E 

Konferences otrā daļa paredzēta Latvijas auditorijai un notiks latviešu valodā.

Otrās daļas tēmas:

  • Diskusija :Eiropas Savienības Maksātnespējas likuma ietekme uz Latvijas Maksātnespējas likumu: piemērošanas praktiskie aspekti un nākotnes perspektīvas;
  • Projekta prezentācija un tā potenciāls uzlabot Latvijas maksātnespējas procesa administratoru prasmi piemērot ES tiesību aktus;
  • Direktīvas par pārstrukturēšanu un maksātnespēju ieviešana Latvijā: status quo un izaicinājumi;
  • Latvijas skatījums uz pārrobežu maksātnespējas procesiem.

Pieslēgšanās saite otrajai daļai: https://youtu.be/0j1SMo6LkEI

Šis pasākums ir daļa no projekta InsolEUPro "Maksātnespējas procesa administratoru kvalifikācijas uzlabošana ES tiesību aktu piemērošanā un uzticēšanās un izpratnes veicināšana par Eiropas tiesisko kultūru, izmantojot līdzdalības apmācības pieeju un jaukta tipa mācīšanos"

Projektu īsteno partneri no Lietuvas, Latvijas un Čehijas: Mykolas Romeris Universitāte (Galvenais partneris) kopā ar citiem partneriem: Lietuvas Republikas Finanšu ministrijas Revīzijas, grāmatvedības, īpašuma vērtēšanas un maksātnespējas pārvaldības iestādi, Lietuvas Maksātnespējas administratoru palātu, Čehijas Republikas Maksātnespējas administratoru asociāciju (Unie Spolku Insolvencnich Spravcu), Prāgas Metropoliten universitāti (Metropolitni Univerzita Praha Ops) un Latvijas Republikas Maksātnespējas kontroles dienestu (Maksātnespējas Kontroles Dienests). Projekta mērķis  ir uzlabot maksātnespējas administratoru spēju praksē piemērot Eiropas Savienības tiesību aktus, palielinot informētību par to iespējām, izmantojot praktiskus piemērus un daloties ar labu praksi, izmantojot līdzdalības mācīšanās pieeju.

Projektu "InsolEuPro" daļēji  finansē Eiropas Savienības programma "Rights, Equality and Citizenship" (2014-2020). Pasākumā tiek prezentēts tikai projekta dalībnieku viedoklis. Viņi ir pilnībā atbildīgi par saturu. Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par šajā pasākumā sniegto informāciju.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties