1. Jūlijs 2022 10:09
Jaunumi
Oficiālai elektroniskai publikācijai Latvijā – 10 gadu. Saņem atlasītu saturu e-pastā!

Līdz 2012. gada 1. jūlijam Latvijā oficiālā publikācija, kas ir publiski ticama un juridiski saistoša, – bija laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" publicētais saturs. Neskatoties uz to, ka "Latvijas Vēstnesis" jau pagājušajā gadsimta deviņdesmitajos gados kļuva pieejams elektroniski, tā saturam bija informatīvs statuss. Pirms 10 gadiem Latvijas sabiedrība ieguva tolaik Eiropas mērogā inovatīvu iespēju, ka elektroniski publicētais saturs ir ar oficiālās publikācijas nozīmi.

2022. gada 1. jūlijā aprit 10 gadi, kopš Latvijā ieviesta oficiāla elektroniskā publikācija – tas ir, vietnē vestnesis.lv publicētā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” saturs ir uzskatāms par oficiālo publikāciju. Informācija ir publiski ticama un juridiski saistoša. To nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL), kas kopumā regulē oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" darbību:

  • nodrošināt piekļuvi oficiālajai publikācijai un tiesību aktiem,
  • attīstīt tiesisko domu un veicināt tiesībpratību.

Risinājums darbojas kvalitatīvi un droši, tiesiskās informācijas pieejamību nodrošinot kompleksi ar vietni likumi.lv, ko arī uztur oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis".

""Latvijas Vēstneša” vērtību sistēmā nozīmīga loma ir pozitīvām, uz nākotnes attīstību vērstām ambīcijām. Mēs vēlamies būt Latvijas sabiedrībai ikdienā nepieciešams valsts un tiesiskās informācijas avots, kam var uzticēties, jo “Latvijas Vēstnesī” atrodamā informācija vienmēr būs patiesa un objektīva, kā arī ērti un viegli pieejama digitālajā vidē,” oficiālā izdevēja darbības kvalitāti un nākotnes attīstības vīziju ieskicē valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Daži fakti par oficiālo izdevumu

Oficiālais izdevums periodiski iznāk darba dienās un, ja nepieciešams, arī brīvdienās (jauni laidieni vietnē vestnesis.lv tiek publiskoti īsi pēc pusnakts).

Lai nodrošinātu steidzami publicējamas informācijas operatīvu pieejamību, iznāk oficiālā izdevuma papildu laidieni

Informāciju "Latvijas Vēstnesī" publicē normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Pētījums par oficiālo publikāciju Latvijā no pirmsākumiem 1918. gadā līdz mūsdienām: "Oficiālā publikācija Latvijas tiesiskajā sistēmā "

"Seko līdzi" − saņem atlasītu saturu e-pastā!

Kā pieteikties? Videogids: Seko līdzi e-pastā Tev atlasītam “Latvijas Vēstneša” saturam!

Pakalpojums palīdz 24/7 režīmā sekot līdzi ikvienai publikācijai, kurā minēts, piemēram, uzņēmuma reģistrācijas numurs, kadastra numurs, iestāde, amatpersona, adrese, nosaukums vai cits atslēgvārds vai frāze. Tas palīdz uzzināt par izmaiņām konkrētā tiesību aktā vai saņemt informāciju par kādu konkrētu institūciju.

Kopumā ir plašas izvēles iespējas, kā sekot līdzi oficiālajām publikācijām “Latvijas Vēstnesī”, piesakoties pat ļoti detalizētam informācijas pasūtījumam. Atslēgvārds vai frāze, paziņojumu grupa vai konkrēts meklēšanas kritērijs tajās, tiesību akti pēc izdevēja vai veida, dažādas to kombinācijas – pakalpojums “Seko līdzi” nodrošina plašas atlases iespējas atbilstoši individuālajai vajadzībai vai iestādes, uzņēmuma informatīvajai interesei.

Iespējams arī pasūtīt informācijas atlasi tiesību aktos pēc noteikta atslēgvārda, piemēram, šobrīd aktuālais "Ukraina" vai iepriekš plaši izmantotais "Covid-19".

Svarīgs iestatījums – izvēlēties meklēt vārdu vai frāzi locījumos vai pretēji meklēt precīzu frāzi, jo rezultāti abos gadījumos ir atšķirīgi. Tādēļ "Latvijas Vēstnesis" aicina pievērst uzmanību meklēšanas parametru “Meklēt visu frāzi” un “Locījumos” lietojumam.

Lai pieteiktos jaunumu saņemšanai, lietotāji var izmantot funkciju "Seko līdzi", kas pieejama vietnes meklēšanas rezultātu skatā (atver šeit), publikāciju sarakstos un arī to publikāciju atvērumos, kuras satur tipveida saites, piemēram, uzņēmuma reģistrācijas numurs vai kadastra numurs. Tā nodrošina paziņojumu piegādi uz norādīto e-pasta adresi, tiklīdz oficiālajā izdevumā – laidienā vai papildu laidienā – tiek publicēta informācija, kas atbilst lietotāja izvēlētajiem informācijas atlases kritērijiem.

Pakalpojumā sniegtie dati ir publiski pieejama informācija, kas ir publicēta oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” saskaņā ar normatīvo aktu prasībām.

"Latvijas Vēstneša" uzturētās vietnes – vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv – un žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv veido valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformu.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties