4. Jūlijs 2022 15:18
Jaunumi
Augstākā tiesa apmierina ģenerālprokurora iesniegto protestu

29. jūnijā Augstākā tiesa (turpmāk – Senāts) apmierināja ģenerālprokurora protestu, kas bija iesniegts par  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu, ar kuru atcelts Maksātnespējas kontroles dienesta lēmums par administratora biroja un degvielas izmaksu iekļaušanu parādnieka maksātnespējas procesa izmaksās.

Senāts piekrita protesta argumentam, ka tiesai, vērtējot administratora sastādīto maksātnespējas procesa izmaksu sarakstu, ir jāpārliecinās, vai tajā iekļautie izdevumi ir bijuši nepieciešami un vai tie ir attiecināmi uz konkrēto maksātnespējas procesu. Vienlaicīgi Senāts vērsa uzmanību uz to, ka administratoram ir pienākums pierādīt, kādi pakalpojumi, kādā apjomā un par kādu summu saņemti konkrētajā maksātnespējas procesā.

Senāts noraidīja administratora lūgumu par jautājumu uzdošanu Eiropas Savienības Tiesai prejudiciāla nolēmuma pieņemšanai,  jo lietā ir strīds par pierādījumu pietiekamību administratora norādīto izdevumu attiecināmībai uz konkrēto maksātnespējas procesu.

Tāpat par pamatotu Senāts atzina protestā norādīto argumentu, ka pēc juridiskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas administrators katru mēnesi sagatavo un elektroniski nosūta kreditoriem un Maksātnespējas kontroles dienestam savu darbību pārskatu, kura saturu un sagatavošanas kārtību nosaka Ministru kabinets.

Senāts atcēla minēto Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu un nodeva lietu jaunai izskatīšanai tai pašai tiesai.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties