15. Jūlijs 2022 09:38
Jaunumi
Latvija pirmā ar Ukrainu sāk darbu pie divpusējā nolīguma par agresorvalsts Krievijas aktīvu konfiskāciju ārvalstīs

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns vienojies ar Ukrainas tieslietu ministru Denisu Maļusku par nekavējošu divpusējā starpvalstu nolīguma sagatavošanu ar mērķi konfiscēt Krievijas kara noziedznieku īpašumus un iegūtos līdzekļus nodot Ukrainas atjaunošanai. Pasaulē tas būs pirmais līgums ar šādu mērķi un kalpos par paraugu citām valstīm.

J. Bordāns uzsver: “Mēs demonstrēsim iespēju un precedentu, kā strādā divpusējie līgumi starp Eiropas Savienības dalībvalsti un Ukrainu, lai Eiropas un pasaules valstis varētu tam sekot – noslēdzot savus divpusējos līgumus ar Ukrainu vai pievienojoties mūsējam. Mērķis mums ir viens – radīt un ieviest praksē juridiskos instrumentus, kā iesaldētos vairākus simtus miljardus eiro vērtos līdzekļus atsavināt Krievijai un nodot Ukrainai tās cīņā par brīvību un tās atjaunošanai.”

Jau ziņots, ka Ukrainas tieslietu ministrs pēc J. Bordāna uzaicinājuma ieradies Latvijā, lai piedalītos pirmajā Rīgas Tieslietu līderu forumā, kurā kopā pulcējušies akadēmiskie spēki, lēmumu pieņēmēji un tiesību piemērotāji. Viens no centrālajiem foruma jautājumiem – kas ir jādara, lai atjaunotu starptautisko tiesisko kārtību Krievijas uzsāktā kara Ukrainā kontekstā.

Vizītes laikā D. Maļuska tiksies arī ar Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras pārstāvjiem, kā arī Saeimas Juridiskās komisijas un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju vadītājiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties