21. Jūlijs 2022 13:21
Jaunumi
Ģenerālprokuratūra atceļ prokurora priekšrakstu par sodu tā dēvētajā Ukrainas karoga lietā

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas kriminālprocesa un tiesvedības koordinācijas nodaļā, pamatojoties uz cietušā pārstāvja – zvērināta advokāta Egona Rusanova sūdzību –, veikta pārbaude krimināllietā, kurā kāds vīrietis atzīts par vainīgu un sodīts ar sabiedrisko darbu uz 200 (divsimt) stundām par miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs.

Pārbaudes gaitā secināts, ka apstrīdētais prokurora priekšraksts par sodu ir atceļams kā nepamatots un pirmstiesas kriminālprocess ir atjaunojams, jo priekšraksts pieņemts, neizvērtējot un neaplūkojot visus kriminālprocesa laikā iegūtos faktus, palīgfaktus un ziņas par faktiem, kas tieši attiecas uz noziedzīgā nodarījuma pareizu juridisko kvalifikāciju, atbildību mīkstinošiem un pastiprinošiem apstākļiem to kopumā un savstarpējā sakarībā.

Realizējot nākamā amatā augstāka prokurora pilnvaras, pieņemts lēmums atcelt Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurores 2022. gada 14. jūnijā pieņemto prokurora priekšrakstu par sodu.

Neapšaubāmi, lemjot par noziedzīga nodarījuma kvalifikāciju, rūpīgi jāizvērtē izdarītā objektīvās pazīmes, kā arī vainīgā nodoma saturs, izdarītās darbības motīvi un mērķi, kā arī, kvalificējot noziedzīgu nodarījumu, huligāniskās darbības jānorobežo no citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Atceļot apstrīdēto prokurora priekšrakstu par sodu, konstatēts, ka apsūdzētā izteikumu saturs analizējams arī iespējamā etniskā, nacionālā naida un nesaticības izraisīšanas, kā arī rupjas Krievijas Federācijas bruņoto spēku veikto noziegumu pret mieru un kara noziegumu Ukrainā noniecināšanas kontekstā.

Atjaunotais pirmstiesas kriminālprocess nodots Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai, kuras  virsprokuroram uzdots organizēt tā turpināšanu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties