10. Augusts 2022 11:22
Jaunumi
Vietnē likumi.lv pievienota sasaiste ar EST spriedumiem

Tieslietu ministrija sadarbībā ar oficiālo izdevēju “Latvijas Vēstnesis" sagatavojusi Latvijas juristiem nozīmīgu jaunievedumu, vietnes likumi.lv tiesību aktu atvērumos pievienojot saistītos Eiropas Savienības Tiesas (EST) spriedumus.

Viena no idejas autorēm, Eiropas Savienības Tiesas tiesnese Ineta Ziemele, norāda: “Latvijas tiesību telpa un tiesību piemērotājs ir ciešā sazobē ar Eiropas Savienības tiesībām, tādēļ bija absolūti nepieciešams vietnē likumi.lv veidot norādes arī uz Eiropas Savienības Tiesas judikatūru, padarot mūsu tiesisko telpu vēl eiropeiskāku. Esmu pateicīga Tieslietu ministrijai un Latvijas Vēstnesim par idejas efektīvu īstenošanu”.

Līdz 10.augustam vietnē likumi.lv ir ievietoti 59 EST spriedumi, kas piesaistīti 89 Latvijas tiesību aktiem. Tādējādi likumi.lv tiesību akta atvērumā saistīto dokumentu kopa līdztekus Satversmes tiesas nolēmumiem un Augstākās tiesas atziņām ir papildināta ar EST spriedumiem, kas attiecas uz konkrētā tiesību akta interpretāciju un piemērošanu.

“Eiropas Savienības Tiesas spriedumi, piemērojot Eiropas Savienības tiesības, ir ikdienas instruments visu jomu juristiem. Tāpēc esmu patiesi priecīga, ka kopīgais darbs šodien nes augļus un mēs speram nozīmīgu soli, lai atvieglotu piekļuvi būtiskākajiem tiesas spriedumiem un integrētu tos mūsu ikdienas darbā, atzīmē EST ģenerāladvokāte Laila Medina.

Šobrīd vietnē ir pieejami spriedumi no EST judikatūras 2022. gada biļeteniem un spriedumi, kas 2022. gadā ir pasludināti lietās, kurās ir piedalījusies Latvija. Plānots, ka līdz šī gada beigām vietnē likumi.lv tiks pievienoti arī visi iepriekšējie EST spriedumi, kas ir pasludināti lietās, kurās piedalījusies Latvija.

"Vienmēr esam gandarīti dot likumi.lv lietotājiem vairāk saistīto resursu, kas palīdz izprast tiesību aktos noteikto. Sadarbībā ar Tieslietu ministrijas ekspertiem tiesību aktiem regulāri tiks pievienotas saites uz būtiskākajiem Eiropas Savienības Tiesas spriedumiem. Ceram, ka tas atvieglos ikdienas darbu tiesību  piemērotājiem, kā arī plašākā sabiedrībā veicinās izpratni par Eiropas Savienības Tiesas darbību," jaunievedumu raksturo VSIA "Latvijas Vēstnesis" Oficiālo publikāciju departamenta direktore Inese Luste.

Plašāka juristu saime ar iespējām, kuras piedāvā EST spriedumu sasaiste vietnē likumi.lv, tika iepazīstināta Rīgas Juridiskās augstskolas Vasaras skolas ietvaros, kas veltīta starptautisko un Eiropas Savienības tiesību apguvei.

Piemēri tiesību aktiem, kuriem ir piesaistīti vairāki EST spriedumi: Civilprocesa likums, Pievienotās vērtības nodokļa likums, Konkurences likums (atverot tiesību aktu vietnē likumi.lv, skatīt sadaļu Saistītie dokumenti > Eiropas Savienības Tiesas spriedumi).

2022. gadā EST svin savu 70. gadadienu. Savas ilgās pastāvēšanās laikā tā ir veidojusi plašu judikatūru, iedibinot būtiskus Eiropas Savienības tiesību pamatprincipus un ietekmējot dažādus Eiropas Savienības iedzīvotāju dzīves aspektus. Šis projekts ir kopīga dāvana EST tās jubilejas gadā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties