15. Augusts 2022 17:02
Jaunumi
Vairāk nekā pusi pirmās instances tiesas pārsūdzēto nolēmumu apgabaltiesa atstāj negrozītus

Analizējot šī gada rajona (pilsētas) tiesu pārsūdzētos spriedumus, secināms, ka 55% no visiem pārsūdzētajiem apgabaltiesa atstāj spēkā, savukārt no pārsūdzētajiem lēmumiem spēkā paliek 64%. Ar minimālām izmaiņām šādi stabilitātes rādītāji saglabājas pēdējos četrus gadus.

Augstāki pirmās instances nolēmumu stabilitātes rādītāji ir Administratīvajai rajona tiesai, 76% spriedumu un 80% lēmumu šogad ir atstāti spēkā, bet pēdējos četros gadus nolēmumu stabilitāte ir augusi par dažiem procentiem.

Ilze Andruškina, Administratīvās rajona tiesas priekšsēdētāja vietniece:” Tiesā rūpīgi sekojam līdzi Administratīvās apgabaltiesas un Augstākās tiesas prakses attīstībai, kolektīva ietvaros regulāri organizējam sanāksmes, lai to pārrunātu. Ir izveidojusies ļoti laba starpinstanču sadarbība ar Administratīvo apgabaltiesu un Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentu – regulāras tikšanās pieredzes apmaiņai un aktuālo jautājumu pārrunāšanai. Ne mazāk būtisks apstāklis labiem stabilitātes rādītājiem ir profesionāls, zinošs, atvērts, atsaucīgs un uz attīstību vērsts tiesnešu un tiesu darbinieku kolektīvs.”

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties