8. Septembris 2022 10:27
Jaunumi
Valsts prezidentam un FICIL kopīgs redzējums par nepieciešamajām pārmaiņām valsts pārvaldībā

Vakar, 7. septembrī, Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus, kas ir būtiski uzņēmējdarbības vides uzlabošanai un investīciju piesaistei Latvijā, galveno uzmanību pievēršot valsts pārvaldībai un likumdošanas procesa kvalitātei. Valsts prezidents un FICIL pārstāvji bija vienisprātis par nepieciešamajām izmaiņām valsts pārvaldībā, lai veicinātu tās efektivitāti un risinātu starpnozaru sadarbību.

“Latvijā ir nepieciešams uzlabot sadarbību starp ministrijām horizontālos jautājumos, īpaši tādos kā enerģētiskā neatkarība, digitalizācija un Zaļais kurss. Turklāt Ministru kabinetā ir nepieciešama politiski atbildīga amatpersona, kura tieši iesaistītos šo jautājumu risināšanā,” norādīja E. Levits.

Valsts prezidents E. Levits piekrita FICIL rekomendācijām par likumdošanas procesu kvalitātes pilnveidošanu valstī, kas paredz pastāvīgu un rūpīgu Satversmes tiesas norāžu ievērošanu, nepietiekamu parlamentārās apspriešanas līmeņa, novēlotu likumprojektu priekšlikumu, kā arī nepilnīgu likumprojektu ietekmes novērtējumu izslēgšanu.

Tāpat Valsts prezidents kopā ar FICIL pārstāvjiem diskutēja par gaidāmajām vēlēšanām, par valsts turpmākajiem mērķiem, lai veicinātu iedzīvotāju labklājības līmeni, un profesionālajām iemaņām, kam jāpiemīt valsts institūciju vadītājiem. Tika pārrunāts arī atbildības jautājums par stratēģiskajos plānos un politikas dokumentos noteikto mērķu sasniegšanu vai nesasniegšanu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 263 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties