15. Septembris 2022 11:52
Jaunumi
Konference "Būtiskais kaitējums Krimināllikumā [=/v] tiesības uz taisnīgu tiesu"

Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesību un kriminālprocesa katedru un Banku augstskolu šā gada 23. septembrī organizē zinātniski praktisko konferenci "Būtiskais kaitējums krimināllikumā [=/v] tiesības uz taisnīgu tiesu".

Problēmas ar būtiskā kaitējuma noteikšanu krimināllietās radās jau kopš Krimināllikuma stāšanās spēkā, savukārt tās ir kavējušas stabilas tiesu prakses izveidošanos vairākās kriminālnoziegumu kategorijās. Tas rada jautājumu, vai likuma par Krimināllikuma spēkā stāšanās kārtību 23. pantā definētie kritēriji var tikt uzskatīti par pietiekami skaidriem, lai tie varētu tikt efektīvi piemēroti tiesu praksē. Vairākas institūcijas jau gadiem vērš uzmanību uz būtiskā kaitējuma krimināllietās piemērošanas problemātiku tiesu praksē, kas savukārt var radīt nepamatotus personu pamattiesību – tiesības uz taisnīgu tiesu ierobežojumus. Līdz ar to būtiskā kaitējuma noteikšanas problemātika nav tikai vērtējama krimināltiesību kontekstā, bet tā skar arī Satversmes 92. pantā noteikto pamattiesību aizsardzības jautājumus.

Konferences darbība plānota vienā plenārsēdē trīs sekcijās:

  • būtiskā kaitējuma institūta regulējums un tā attīstības perspektīvas tiesībpētnieku skatījumā;
  • būtiskā kaitējuma institūta regulējums un prakse salīdzinošo krimināltiesību skatījumā (Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Somijas, Bulgārijas un Ukrainas) skatījumā;
  • būtiskā kaitējuma noteikšanas problemātika dažādu ieinteresēto pušu skatījumā (policija, prokuratūra, tiesa, advokāti , IT, autortiesības u. c.).

Nobeigumā plānots apkopot, galvenās atziņas no katras sekcijas un sagatavot priekšlikumus valdībai un Saeimai.

Konference notiks tiešsaistē Zoom platformā, pieteikties līdz 22. septembrim ŠEIT.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 267 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties