26. Septembris 2022 10:53
Jaunumi
Notiks Komerclikuma 20 gadu jubilejas konference

2002. gada 1. janvārī spēkā stājās Latvijas komercdarbības regulējuma stūrakmens – Komerclikums.  Par godu Komerclikuma 20 gadu jubilejai šā gada 14. oktobrī norisināsies konference "Krietns un rūpīgs saimnieks lielo satricinājumu laikā". Konferencē piedalīsies Augstākās tiesas tiesneši, Latvijas Universitātes mācībspēki, advokāti no vadošajiem juridiskajiem birojiem, uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji un citi nozares eksperti.

Konferences ietvaros notiks diskusijas par Komerclikumā nostiprināto principu, ka valdes un padomes loceklim savi pienākumi jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam. Gadu gaitā esam raduši atbildes, kāda rīcība ir atbilstoša šim standartam. Bet kā būt krietnam un rūpīgam laikā, kad piedzīvojam vienu satricinājumu pēc otra? Pandēmija, karš, globālā sasilšana, klimata pārmaiņas – tie nes sev līdzi milzu pārmaiņas, nenoteiktību un vērtību pārdefinēšanu. Kā šajā laikā atrast balansu starp maksimālās peļņas gūšanu un labākas pasaules radīšanu? Kā balansēt starp strikto “līgumi ir jāpilda” un darījuma attiecību izbeigšanu cilvēcisku vērtību dēļ? Un kas notiks pēc tam – vai pēc kara visi būs gudri? 

Atbildies uz šiem un citiem jautājumiem notiks paneļdiskusijās:

  • Valdes loma un atbildība. Kā krīzes, jauni riski un izmaiņas likumos to ietekmē?
  • Padomes pārraudzības loma. Ko praksē mainīs padomes lomas pārdefinēšana?
  • Uzņēmuma atbildība. Vai ar atbildību pret akcionāriem pietiek?

Tāpat konferences ietvaros tiks pasniegta Latvijas Korporatīvas pārvaldības balva 2022, kas izveidota, lai veicinātu Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisku ieviešanu Latvijas uzņēmumos, tādējādi sekmējot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniedzot publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem, izceļot labās prakses piemērus kodeksa ieviešanā.

Konference norisināsies 14. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 15.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā, ka arī konferences tiešraide būs pieejama Tieslietu ministrijas Youtube kontā.

Komerclikuma 20 gadu jubilejas konferenci rīko: Tieslietu ministrija, Augstākā tiesa, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūts, Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte, sadarbībā ar Korporatīvās pārvaldības konsultatīvo padomi. 

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 267 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties