28. Oktobris 2022 13:54
Jaunumi
Satversmes svētki Latgalē

Godinot Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanās simtgadi, kas tiks atzīmēta šā gada 7. novembrī, žurnāla “Jurista Vārds” redakcija ar sadarbības partneriem – Daugavpils Universitāti un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju – 9. novembrī rīko Satversmes svētkus Latgalē. To ietvaros plānota gan lekcija un viktorīna par Satversmi, gan arī izglītojošās filmas “Atver Satversmi” fragmentu skatīšanās, kā arī Daugavpils Universitātes juridiskās programmas virziena 20 gadu jubilejas atzīmēšana.

1922. gada 15. februārī Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas pamatlikumu – Satversmi, kas stājās spēkā tā paša gada 7. novembrī, kad arī uz pirmo sēdi sanāca 1. Saeima. Tādēļ 2022. gads aizrit Satversmes simtgades jubilejas zīmē un tiek rīkoti dažādi pasākumi ar kopīgu vadmotīvu “Atver Satversmi!” (plašāk skat. www.satversme100.lv). Šo pasākumu auditorija ir pēc iespējas plaša – no skolēna un zinātnieka līdz jebkuram interesentam, un tāda tā iecerēta arī Satversmes svētkos Latgalē.

Lielākā daļa šo pasākumu koncentrējas galvaspilsētā Rīgā, tādēļ, turpinot iepriekš aizsākto sadarbību ar Latgales augstskolām, kurās ir tiesību zinātņu programmas, žurnāla “Jurista Vārds” redakcija šā gada 9. novembrī rīko Satversmes simtgades godināšanas svētkus Latgalē: plkst. 11.00 Daugavpils Universitātes koncertzālē (Vienības ielā 13, 4. stāvā)  un plkst. 16.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē “Zīdaste”.

Gan Rēzeknē, gan Daugavpilī pasākuma laikā notiks lekcija un diskusija “Kas ir Satversme, un kāpēc tā mums ir nepieciešama”, kuru vadīs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents, jaunievēlētais Augstākās tiesas tiesnesis un līdzšinējais Valsts prezidenta padomnieks Dr. iur. Jānis Pleps. Savukārt “Jurista Vārda” redakcija pasākuma dalībniekiem ir sagatavojusi viktorīnu (ar balvām). Pasākumā tiks demonstrēti arī fragmenti no filmas “Atver Satversmi”, kas tapusi pēc “Jurista Vārda” iniciatīvas – oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” un Satversmes tiesas sadarbībā. Filmā, kas visiem interesentiem ir pieejama arī “Jurista Vārda” Youtube kontā, 120 Latvijas juristi, tostarp no Latgales, skaidro un lasa Satversmi pantu pa pantam. Piemēram, filmā līdzdarbojās Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns, profesors Dr. iur. Jānis Teivāns -Treinovskis, Daugavpils Universitātes Tiesību katedras vadītājs, profesors Dr. iur. Vitolds Zahars, kā arī zvērināts advokāts Andrejs Elksniņš.

 

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties