4. Novembris 2022 10:33
Jaunumi
"Latvijas Vēstnesī" izsludināts Pašvaldību likums

Šodien, 4. novembrī, oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (vestnesis.lv) laidienā Nr. 215 Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Pašvaldību likumu, kuru Saeima pieņēma atkārtoti, jo šī gada septembrī Valsts prezidents to nosūtīja otrreizējai caurlūkošanai.

Ar jauno Pašvaldību likumu iecerēts stiprināt sabiedrības iesaisti pašvaldības darbā, pašvaldību savstarpējo sadarbību,  precīzāk regulēt pašvaldības attiecības ar valsts institūcijām, kā arī līdzsvarot pašvaldības pakalpojumu pieejamību.

Pašvaldībām saistošie noteikumi un to paskaidrojuma raksti jānosūta izsludināšanai oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". No 2023. gada 1. janvāra pašvaldībām oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir jāpublicē arī saistošie noteikumi par pašvaldības  budžetu un pašvaldības nolikums.

 Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas, ja šajos noteikumos nav noteikts cits to spēkā stāšanās termiņš.

Pašvaldība var publicēt izsludinātos saistošos noteikumus arī pašvaldības informatīvajā izdevumā vai oficiālajā tīmekļvietnē, vienlaikus nodrošinot atbilstību oficiālajai publikācijai "Latvijas Vēstnesī". Šādā gadījumā obligāti ir jānorāda atsauce uz oficiālo publikāciju (laidiena datumu un numuru vai oficiālās publikācijas numuru, bet elektroniskajā vidē papildus pievieno saiti uz konkrēto oficiālo publikāciju).

Likums stājas spēkā 2023. gada 1. janvārī.

Atgādinām, ka no 2022. gada oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicē pašvaldību saistošos noteikumus, kas nodrošināja mūsdienīgu un sengaidītu risinājumu – iespēju oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" uzturētā platformā lietot speciālistu apstrādātus (sistematizētus un konsolidētus) visu pašvaldību saistošos noteikumus, kas iekļaujas kopējā Latvijas Republikas tiesību aktu datu bāzē likumi.lv.

"Latvijas Vēstnesis" ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals, žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv).

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties