8. Novembris 2022 14:19
Jaunumi
Aicina līdzdarboties Valsts pārvaldes modernizācijas plāna veidošanā

Valsts kanceleja, turpinot valsts pārvaldē sāktās pārmaiņas un iesaistot vairāk nekā 100 ekspertus, ir sagatavojusi Valsts pārvaldes modernizācijas plāna 2023.-2027. gadam (turpmāk – Modernizācijas plāns) projektu. Šobrīd aicinām iedzīvotājus iesaistīties – ikviens var paust savu vērtējumu par plānu līdz 22. novembrim. Modernizācijas plāna  mērķis ir turpināt veidot atvērtāku, gudrāku un efektīvāku valsts pārvaldi.

Ņemot vērā mācības, ko sniegusi “Valsts pārvaldes reformu plāna 2020” ieviešana, Covid-19 pandēmijas radīto izaicinājumu pārvaldība, ģeopolitiskā situācija un straujais energoresursu cenu kāpums, kas ietekmē ikvienu Latvijas iedzīvotāju, sabiedrībā ir izveidojies pieprasījums pēc tādas valsts pārvaldes, kas operatīvi, saskaņoti un kvalitatīvi spēj reaģēt mainīgos sociālekonomiskajos apstākļos.

Plānā ir piedāvāta pāreja uz jaunas kvalitātes valsts pārvaldi. Lai pāreju īstenotu, iecerēts attīstīt inovatīvas vadības un pārvaldības pieejas, izmantot jaunās tehnoloģijas un prasmes, veicināt izcilību valsts pārvaldes pakalpojumu nodrošināšanā Latvijas iedzīvotājiem un radīt darba kultūru, kurā nodarbinātais ir vērtība. Vienlaikus jāievēro valsts pārvaldes resursu racionāla un efektīva izmantošana.

Modernizācijas plānā ir iekļauti un skaidroti astoņi rīcības virzieni:

  1. Vienota, efektīva un atbildīga valsts pārvalde
  2. Politikas un regulējuma kvalitāte
  3. Pakalpojumu pārvaldības attīstība
  4. Inovācijas attīstība
  5. Cilvēkresursu attīstība
  6. Viedas darba vides izveide
  7. Atbalsta funkciju centralizācija un standartizācija
  8. Horizontālais rīcības virziens – valsts pārvaldes digitālā transformācija

Par sekmīgi īstenotiem rīcības virzieniem liecinās valsts pārvaldes stratēģiskā vadība un koordinācija, tās darba izpildes vadības un pārraudzības sistēmas izstrāde un ieviešana, obligāta ierēdņu mācību programmas ieviešana un politikas plānotāja amata profesionalizācija, analītiskās kapacitātes stiprināšana, pilnveidota pakalpojumu pārvaldības politika, mazināts administratīvais slogs un normatīvisms, atceļot neaktuālos tiesību aktus, kā arī virkne citu būtisku pārmaiņu valsts pārvaldē.

Modernizācijas plāna veidošanā, izmantojot dizaina domāšanas metodes, iesaistījās 122 eksperti no gandrīz visām ministrijām un citām valsts pārvaldes iestādēm. Eksperti Modernizācijas plāna izstrādes procesā ievēroja virkni principu, atbilstoši OECD rekomendācijām: iedzīvotāju vajadzībās un vēlmēs balstīta pieeja, pakalpojumu vērtības un kvalitātes celšana, profesionāla administrēšana, augsts caurskatāmības līmenis, koprade un inovācijas, kā arī digitālā transformācija un iekļaujoša attieksme.

Kā ikviena attīstības plānošanas dokumenta izstrādē, arī Modernizācijas plāna tapšanā jāīsteno sabiedrības līdzdalības iespējas, tāpēc līdz 2022. gada 22. novembrim ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts paust viedokli un iesniegt priekšlikumus plāna saturam Vienotajā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā jeb TAP portālā. Atverot Modernizācijas plāna publikāciju TAP portālā, loga labajā augšējā stūrī redzama poga “Pieteikties Ē!”. Uzklikšķinot uz pogas, lietotājs ar Latvija.lv vienotās pieteikšanās moduli autorizējas portālā. Pēc autorizācijas loga labajā augšējā stūrī būs poga “Iesniegt iebildumu/ priekšlikumu”, kur izteikt savu viedokli.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties