15. Novembris 2022 13:45
Jaunumi
Stiprinās valdības centru – Valsts kancelejai pievieno Pārresoru koordinācijas centru

Ministru kabineta 15. novembra lēmums paredz, ka no 2023. gada pavasara Valsts kanceleja papildus saviem pienākumiem uzņemsies virkni Pārresoru koordinācijas centra funkciju. Tas ļaus stiprināt valdības centru. Savukārt Pārresoru koordinācijas centrs kā atsevišķa iestāde tiks likvidēts.

"Valsts kancelejai pārņemt Pārresoru koordinācijas centra funkcijas ir loģisks solis. Abas iestādes ir tiešā Ministru prezidenta padotībā, un abas dara būtisku darbu, lai valdība un Ministru prezidents varētu sekmīgi strādāt. Mūsu zināšanu un prasmju apvienošana stiprinās Valsts kanceleju kā valdības centru,” saka Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Valsts kanceleja jau līdz šim ir atbildīga par valsts pārvaldes politikas un cilvēkresursu attīstības jautājumiem, kā arī koordinē valsts pārvaldes iestāžu sadarbību sabiedrības līdzdalības un labas pārvaldības jomās. Līdz ar to Valsts kancelejas kā valdības centra kompetence tiks stiprināta, pārņemot no Pārresoru koordinācijas centra tādas funkcijas kā Latvijas ilgtspējīgas attīstības plānošana, valdības deklarācijas izpildes uzraudzība, kā arī valsts kapitālsabiedrību pārvaldību.

Pašlaik Valsts kanceleja un Pārresoru koordinācijas centrs sadarbojas, lai atrastu efektīvāko veidu, kā vienotā, spēcīgā komandā apvienotu abu iestāžu resursus.

Ministru kabineta apstiprinātais rīkojums paredz, ka Pārresoru koordinācijas centra likvidācija, funkcijas pievienojot Valsts kancelejai, jāpabeidz līdz 2023. gada 1. martam. Finanšu līdzekļu, materiālo un nemateriālo vērtību, kā arī arhīva un lietvedības nodošanu Valsts kancelejai nodrošinās Pārresoru koordinācijas centra likvidācijas komisija.

Lai Valsts kanceleja varētu pārņemt Pārresoru koordinācijas centra funkcijas, Ministru kabinetā apstiprināti arī Grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā un Grozījumi Attīstības plānošanas likumā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties