21. Novembris 2022 10:16
Jaunumi
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalās ES un Centrālāzijas savienojamības konferencē

No 18. novembra līdz 19. novembrim Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēja Uzbekistānu, lai piedalītos Eiropas Savienības un Centrālāzijas konferencē par savienojamību "Globālā vārteja ilgtspējīgai attīstībai".

ES-Centrālāzijas savienojamības konference norisinājās Uzbekistānas pilsētā Samarkandā un tās mērķis veicināt Eiropas Savienības ciešāku sadarbību ar Centrālāzijas valstīm, tostarp stiprinot ES un Centrālāzijas savienojamību. Globālā vārteja (Global gateway) ir jauna ilgtermiņa ES stratēģija, kura ir svarīga arī šī brīža ģeopolitiskajā situācijā, lai palīdzētu Centrālāzijas valstīm mazināt tās sociālekonomisko ietekmi, kad notiek Krievijas karš Ukrainā.

Samarkandas konferenci atklāja Uzbekistānas prezidenta Šavkata Mirzijojeva (Shavkat Mirziyoyev) uzruna, tāpat uzrunas teica Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels (Josep Borrell), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas prezidente Odile Reno-Baso (Odile Renaud-Basso) un Eiropas Investīciju bankas viceprezidente Terēza Červinska (Teresa Czerwińska). Samarkandas savienojamības konferencē īpaša uzmanība tika veltīta sadarbībai starp ES un Centrālāziju digitālās, transporta un enerģētikas savienojamības jomā.

ES atbalsta Centrālāzijas centienus nodrošināt ilgtspējīgu attīstību un ekonomisko labklājību. Taču ir svarīgi to balstīt uz tiesiskuma un likuma varas ievērošanas principiem – tā ir mūsu drošības garantija nākotnē, uzsver J. Bordāns.

Darba vizītes otrajā dienā Taškentā J. Bordāns tikās ar Uzbekistānas tieslietu ministru Akbaru Taškulovu (Akbar Tashkulov). Tikšanās laikā ministri pārrunāja aktuālos tieslietu jautājumus, tostarp iespēju parakstīt sadarbības memorandu starp abu valstu tieslietu resoriem. Arī Samarkandā notikušās ES-Centrālāzijas savienojamības konferences ietvaros vairākkārt tika pieminēta nepieciešamība pēc sinhronizēta tiesiski normatīvā regulējuma un likuma varas stiprināšanas Centrālāzijas valstīs, kas ļautu veiksmīgāk īstenot kopīgus projektus. Abi ministri bija vienisprātis, ka Latvijas pieredze un tās atbalsts būs īpaši svarīgs Uzbekistānai šajā jomā.

Plašāka informācija par Samarkandas savienojamības konferenci pieejama ŠEIT.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties