22. Novembris 2022 17:34
Jaunumi
Valsts kontrolei Eiropā ir būtiska konstitucionāla loma

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Eiropas Savienības Austrumu partnerības Augstāko revīzijas iestāžu foruma pārstāvjiem, uzsverot Valsts kontroles neatņemamo lomu neatkarīgā un demokrātiskā valstī. Valsts prezidents sarunā ar Moldovas, Gruzijas un Azerbaidžānas Augstāko revīzijas iestāžu pārstāvjiem interesējās par šo ES Austrumu partnerības valstu iekšējo reformu rezultātiem starptautisko standartu ieviešanā un eirointegrācijas procesos.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijā mēs redzam Valsts kontroli kā būtisku instrumentu parlamentārās kontroles sistēmā, ar kura palīdzību tiek gūts patiess priekšstats par publisko līdzekļu izmantošanas likumību, lietderību, rezultātiem un ieteikumiem plašāku reformu veikšanā. E. Levits uzsvēra Valsts kontroles funkcionālo un finansiālo neatkarību un uzklausīja pieredzes stāstus no Moldovas, Gruzijas un Azerbaidžānas, kuros savukārt izskanēja arī pateicība Latvijai par atbalstu reformu pieredzes pārņemšanā no Valsts kontroles un citiem partneriem, tajā skaitā ekspertu izglītošanā.

ES Austrumu partnerības un ES kandidātvalstu Augstāko revīzijas iestāžu forums ir daļa no Valsts kontroles īstenota un Ārlietu ministrijas atbalstīta projekta “Ukrainas, Moldovas un Gruzijas Augstāko revīzijas iestāžu kapacitātes celšana starptautisko augstāko revīzijas iestāžu standartu (ISSAI) integrācijas procesā” Attīstības sadarbības politikas plāna 2021.-2023. gadam ietvaros. Projekta mērķis ir atbalstīt Ukrainas, Moldovas un Gruzijas Augstākās revīzijas iestādes pārejas procesā uz revīziju veikšanu atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties