7. Decembris 2022 16:14
Jaunumi
Tieslietu ministrs pieņem tiesu izpildītāju palīgu svinīgo solījumu
No TM arhīva

Trešdien, 7. decembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns pieņēma sešu zvērinātu tiesu izpildītāju palīgu svinīgo solījumu.

Solījumu godīgi un apzinīgi pildīt savus amata pienākumus deva Zemgales apgabaltiesas zvērinātas tiesu izpildītājas Pārslas Bērziņas palīgs Kristaps Bērziņš, Kurzemes apgabaltiesas zvērinātas tiesu izpildītājas Daces Cgojevas palīdze Patrīcija Cgojeva, Rīgas apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Stepanova palīdze Džeina Dervenīka, zvērinātas tiesu izpildītājas Elīnas Balasanjanas palīdze Ilze Podkalne, zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Lazdāna palīdze Ksenija Putāne un zvērinātas tiesu izpildītājas Ilgas Keršteines palīdze Sabīne Surna.

Pēc svinīgā solījuma pieņemšanas tieslietu ministrs savā uzrunā apsveica jaunos tiesu izpildītāju palīgus ar izdarīto izvēli strādāt atbildīgā amatā un īpaši uzsvēra viņu svarīgā darba nozīmi taisnīguma nodrošināšanā, profesionāli un neatkarīgi izpildot tiesu pieņemtos nolēmumus.

Tiesu izpildītāja palīgu amatā apstiprina tieslietu ministrs. Zvērināta tiesu izpildītāja palīgs darbojas zvērināta tiesu izpildītāja vadībā un uzraudzībā. Palīgs var aizvietot zvērinātu tiesu izpildītāju viņa atvaļinājuma un slimības laikā, kā arī ar viņa izsniegtu atļauju palīgam ir tiesības veikt tiesas un citu institūciju un amatpersonu nolēmumu izpildi. Lai iegūtu zvērināta tiesu izpildītāja palīga tiesības, kandidātiem ir jānokārto eksāmens un jāsaņem pozitīvs Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes novērtējums. Latvijā šobrīd praktizē 93 zvērināti tiesu izpildītāji un pie viņiem strādā 41 palīgs.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties