10. Janvāris 2023 11:43
Jaunumi
Tīmekļvietņu vienotā platforma paplašināsies ar jaunām valsts un pašvaldību iestāžu vietņu veidošanas iespējām

Otrdien, 10. janvārī, Ministru kabinets apstiprināja valsts pārvaldes Tīmekļvietņu vienotās platformas projekta attīstības plānu, kura ietvaros valsts un pašvaldību iestādēm būs iespēja izmantot jaunas funkcionalitātes tīmekļvietņu veidošanā, kā arī radīt arvien jaunas, daudzveidīgas un mūsdienu prasībām atbilstošas mājaslapas. Projekts tiks īstenots ar Atveseļošanas fonda atbalstu.

Projekta ietvaros tiks paplašināta Tīmekļvietņu vienotā platforma (TVP) – iestādes varēs veidot neierobežotu skaitu tematisko vietņu, kas varēs būt atšķirīgas pēc savas struktūras, dizaina un funkcionalitātēm. Šobrīd TVP piedāvā iestāžu oficiālo vietņu veidošanu, izmitināšanu, uzturēšanu, atjaunināšanu un drošības pārvaldību. Iestāžu oficiālās vietnes tiek veidotas pēc vienota principa, tādējādi veidojot iedzīvotājiem atpazīstamu vidi informācijas ieguvei. Arī turpmāk platforma tiks attīstīta uz atvērtā koda tehnoloģiju bāzes un tiks piedāvātas arī dažādas veidnes jeb šabloni. Projektu īstenos Valsts kanceleja sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, Kultūras informācijas sistēmu centru un Valsts reģionālās attīstības aģentūru. Atveseļošanas fonda ietvaros tiks piesaistīti 2 100 000 eiro un projektu paredzēts īstenot līdz 2026. gada martam.

Valsts un pašvaldību iestāžu veidotajām mājaslapām, kuras atrodas ārpus TVP, administrēšana un pārvaldība tiek organizēta katrā iestādē atsevišķi. Tiek iepirkta vietņu izstrāde, nodrošināta uzturēšana, izmitināšana, drošības pārvaldība un nepieciešamie atjauninājumi. Vairākkārtīgs resursu izlietojums līdzīga procesa īstenošanai un decentralizēta, sadrumstalota informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pārvaldība sadārdzina to uzturēšanu, kā arī ir grūtības valsts pārvaldē piesaistīt nepieciešamos IKT jomas speciālistus, kas varētu nodrošināt augsta līmeņa tīmekļvietņu pārvaldību.

TVP jau šobrīd ir vienots un centralizēts pārvaldības risinājums, kurā ir izveidotas un tiek uzturētas vairāk nekā 100 valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietnes. Tā ietvaros iestādēm tika izveidotas jaunas, mūsdienīgas, vienota dizaina vietnes, kuru  mērķis ir radīt lietotājiem draudzīgu un atpazīstamu vidi, lai ikviens var ērti atrast nepieciešamo informāciju un sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm. Tīmekļvietņu dizains un sākotnējā informācijas arhitektūra ir tapusi, balstoties uz lietojamības (UX) un piekļūstamības testiem, nodrošinot ērtu vietņu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 259 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties