13. Janvāris 2023 14:00
Jaunumi
Tiesu administrācija sniedz ziņojumu Tieslietu padomei par lietu sarežģītības pakāpes noteikšanas jeb “lietu svēršanas” modeļa ieviešanas gaitu Latvijas tiesās

Šodien, 13. janvārī, Tiesu administrācijas pārstāvji sniedza ziņojumu Tieslietu padomei par lietu sarežģītības pakāpes noteikšanas jeb “lietu svēršanas” modeļa ieviešanas gaitu Latvijas tiesās.

2021. gada 4. jūnijā Tieslietu padome konceptuāli atbalstīja Tiesu administrācijas izveidotās Tiesu efektivitātes stiprināšanas darba grupas izstrādāto “lietu svēršanas” modeli, kā arī tā ieviešanu pilotprojekta veidā atsevišķās pirmās instances tiesās.

Lietu sarežģītības pakāpes noteikšanas jeb lietu “svēršanas” modelis tiek izstrādāts, lai novērtētu tiesu un tiesnešu noslodzi, kā arī lai izlīdzinātu noslodzi starp tiesām un tiesnešiem. Tas izmantojams, lai izvērtētu tiesu statistiku un darbības rādītājus, kā arī lietu sadalē.

Tāpat Tiesu administrācija informēja Tieslietu padomi par rīcības plānu e-lietas darbības pilnveidei, nosakot termiņus, kādos tiks atrisināti tiesu priekšsēdētāju identificētie e-lietas darbības trūkumi. Vairāki pilnveides pasākumi jau ir ieviesti, piemēram, tika papildināta iespēja saņemt informāciju par tiesvedību vienviet atsevišķos procesa veidos. Tāpat jaunajā e-lietas portālā var lejupielādēt liela apjoma datnes.

Šobrīd ir veikti labojumi risinājumā, lai novērstu lietas nesaņemšanas gadījumu atkārtošanos, tiek veiktas regulāras pārbaudes par nesaņemtajām lietām.

Līdz nākamā gada 28. februārīm ir paredzēti monitoringa pasākumi un agrīno sistēmas kļūdu paziņojumu saņemšana informācijas sistēmu pārziņiem.

Savukārt līdz 2023. gada 15. decembrim paredzēts sagatavot plānu liela apjoma datņu uzglabāšanai un straumēšanai sadarbībā ar e-lietas projekta partneriem un veikt tā izstrādi.

Tāpat līdz 2025. gada 31. decembrim paredzēta pilnvērtīga administratīvo pārkāpumu procesa atbalsta sistēmas (APAS) integrācija ar e-lietas platformu.

Lai arī projekta īstenošanā ir noslēdzies tikai pirmais posms, lai pārietu no papīra dokumentu aprites un lietu izskatīšanas papīra sējumos, tomēr esam gandarīti par atsaucību un sadarbību, kāda veidojas visiem kopā šajā nozīmīgajā pārmaiņu procesā. Tādējādi tiks sasniegts sabiedrībai jeb iedzīvotājiem svarīgs mērķis par mūsdienīgu, tehnoloģiski attīstītu un efektīvu tiesu.

Papildus informācija

E-lieta pakāpeniski tiek ieviesta vairākos posms, 2021. gada decembrī noslēdzās e-lietas pirmais posms, sākot tiesu darbības digitalizācijas iniciatīvu. Tiesu darba pāreja uz darbu pilnībā digitālā formātā notiks pakāpeniski līdz 2023. gada 1. decembrim. Savukārt e-lietas otro posmu plānots pabeigt līdz 2026. gadam soda izpildes procesā.

E-lieta ir iniciatīva, kas paredz pakāpeniski pilnībā digitalizēt lietu vešanu izmeklēšanas, apsūdzības, tiesvedības un sodu izpildes procesā, nodrošinot informācijas pieejamību elektroniskajā vidē visiem procesā iesaistītajiem dalībniekiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 263 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties