30. Janvāris 2023 17:44
Jaunumi
Izglītojoša filma par to, kā datubāzē meklēt Senāta nolēmumus

Augstākā tiesa sagatavojusi divus informatīvus materiālus, lai atvieglotu Senāta judikatūras nolēmumu meklēšanu: izveidota Senāta judikatūras nolēmumu arhīva rokasgrāmata un videoinstrukcija “Kā meklēt Senāta nolēmumus pēc numura?”.

Rokasgrāmatā sniegts skaidrojums par Judikatūras nolēmumu arhīvu – tā veidošanas mērķiem, nolēmumu atlases principiem, noformējumu, izmantotajiem simboliem utt. Detalizēti izskaidrota Judikatūras nolēmumu arhīva struktūra, kā arī arhīva meklētāja iespējas un kritēriji. Rokasgrāmatas noslēgumā sniegta informācija, kur vēl iespējams meklēt Senāta nolēmumus.

Savukārt videointrukcijā “Kā meklēt Senāta nolēmumus pēc numura?” skaidrots, kā sameklēt Senāta nolēmumus, kas pieminēti dokumentos un atsaucēs. Videoinstrukcijā parādīts, kā veidojas Senāta nolēmuma arhīva numurs, kā nolēmumu pēc tā precīzāk atrast Augstākās tiesas tīmekļvietnes Judikatūras nolēmumu arhīvā un kādu informāciju var iegūt, atrodot nolēmumu šajā arhīvā. Skaidroti arī citi nolēmumu atrašanas veidi – pēc lietas numura un ECLI koda jeb Eiropas kopējā nolēmumu identifikatora.

Rokasgrāmata un videoinstrukcija atrodamas Augstākās tiesas tīmekļvietnes Tiesu prakses sadaļā pie Judikatūras nolēmumu arhīva meklētāja.

"Jurista Vārds" piedāvā noskatīties Augstākās tiesas video “Kā meklēt Senāta nolēmumus pēc numura?”

Savukārt Senāta judikatūras meklēšanas rokasgrāmata pieejama ŠEIT.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties