1. Februāris 2023 15:06
Jaunumi
Pieejams informatīvs materiāls par fizisko personu datu apstrādi

Maksātnespējas kontroles dienests ir sagatavojis informatīvu materiālu par fizisko personu datu apstrādi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju ievērošanas jomā, kura mērķis ir sniegt vadlīnijas administratoriem, kā īstenot Novēršanas likuma prasības un ievērot Sankciju likumā noteikto, vienlaikus neveicot nesamērīgu personas datu apstrādi.

Vispārīgajā datu aizsardzības regulā ietvertie principi un prasības caurvij ikvienas personas ikdienu. Novēršanas likuma prasību kontekstā likuma subjekti, veicot klienta izpēti, apstrādā lielu apjomu personas datu, lai gūtu pārliecību, ka caur klienta darījumiem netiek legalizēti noziedzīgi iegūti līdzekļi. Tomēr arī šajā gadījumā jāievēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasības, lai nesamērīgi neaizskartu klienta izpētē iesaistīto fizisko personu tiesības uz savu datu aizsardzību.

Fizisko personu datu apstrāde noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju ievērošanas jomā (30.01.2023.)

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties