2. Februāris 2023 10:55
Jaunumi
"Latvijas Vēstnesim" – 30. No avīzes līdz tiešsaistei

Februāris ir mūsdienu Latvijas oficiālā izdevēja 30 gadu jubilejas mēnesis. "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības," teikts Satversmē. Bet kur par tām uzzināt? Kur meklēt likumus un citus tiesību aktus, to skaidrojumus, saruntelpu par tiesību sistēmas pilnveidošanos? To nodrošina "Latvijas Vēstnesis", Latvijas Republikas oficiālais izdevējs.

"Latvijas Vēstnesis" ir dibināts 1993. gada 2. februārī, un šodien tam aprit 30 gadi. Tā priekštecis – "Valdības Vēstnesis" – kā valsts un tiesiskās informācijas pirmavots dibināts jau 1918. gada decembrī. Viena no "Latvijas Vēstnesim" deleģētajām valsts funkcijām – oficiālā publikācija – ir nozīmīgs noslēdzošais posms likumdošanas procesā.

Infografika par trīsdesmitgadi

Uzticama balss

"Mēs gribam, lai mūsu saruna ikreiz būtu racionāla, konstruktīva un cieņas pilna vienam pret otru, lai mūsu informācija vienmēr būtu adekvāta devēja informācijai, lai mūsu doma būtu demokrātiska, stils – objektīvs, tonis – savaldīgs," tā, piesakot jauno oficiālo laikrakstu, 1993. gada 25. februāra pirmā numura ievadrakstā apņēmās toreizējais galvenais redaktors Oskars Gerts, kura vadībā pēc tam 20 gadu laikā izdoti 4806 "Latvijas Vēstneša" numuri.

Mūsdienās "Latvijas Vēstnesis" ir izaudzis par valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformu, ko veido – vestnesis.lv (oficiālais izdevums), likumi.lv (sistematizēti tiesību akti), lvportals.lv (skaidrojumi, e-konsultācijas, viedokļi), žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv (tiesību zinātnieku un praktiķu skaidrojumi, diskusijas).

""Latvijas Vēstneša" zīmola vērtības vērstas trīs pamatvirzienos un to sinerģijā: 1) drošticamība, pirmavots, objektivitāte; 2) mūsdienīgums, tehnoloģijas, dinamika; 3) valstiskums, cilvēks, patriotisms. Mūsu auditorija digitālajā vidē šobrīd vidēji mēnesī ir 0,4 miljoni reālo lietotāju Latvijā. Lai uzturētu un vairotu šo uzticību un vienlaikus pieprasījumu pēc kvalitatīvas un precīzas informācijas, ikdienā veidojam un attīstām "Latvijas Vēstnesi" atbilstoši valsts un iedzīvotāju interesēm, " oficiālā izdevēja vērtības un misiju raksturo valdes locekle Daina Ābele.

"Latvijas Vēstneša" funkcijas noteiktas Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumā.

No likumiem līdz skaidrojumiem

Kopš dibināšanas 1993. gada februārī līdz šā gada 1. februārim izdots:

  • 7780 oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" laidienu, tajos – ap 100 000 tiesību aktu un 1 miljons oficiālo paziņojumu. Šīs oficiālās publikācijas ir publiski ticamas un saistošas;
  • 1271 žurnāla "Jurista Vārds" laidiens un 17 000 rakstu;
  • 140 400 LV portāla publikāciju, no tām 5200 skaidrojumu un gandrīz 27 000 e-konsultāciju.

Tiesību aktu skaits katru dienu mainās – kāds pieņemts no jauna, kāds stājas spēkā, kāds zaudē spēku. Kopumā (situācija 1. februārī) Latvijā ir 8579 likumi, no tiem spēkā – 6498, no kuriem 4865 ir grozījumi. Par tiesību aktiem izsmeļošu datubāzi piedāvā "Latvijas Vēstneša" uzturētā vietne likumi.lv.

Uzziņai

"Latvijas Vēstnesis", tas, ko šodien saucam par oficiālo izdevēju, nodibināts ar Ministru padomes 1993. gada 2. februāra lēmumu Nr. 47 "Par valsts uzņēmuma "Latvijas Vēstnesis" nodibināšanu".

Trīs nedēļas vēlāk, 1993. gada 25. februārī, iznāca oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" 1. numurs. Formāts piedzīvojis nozīmīgas izmaiņas – kopš 2013. gada oficiālo izdevumu var lietot tikai elektroniski vietnē vestnesis.lv, proti, Latvijā 10 gadus ir oficiālā elektroniskā publikācija.

Iesakām videogidu – ieskats "Latvijas Vēstneša" darbībā: Zini savas tiesības - Latvijas Vēstnesis

 

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties