3. Februāris 2023 08:38
Jaunumi
Sadarbībā ar Norvēģiju pilnveidos vides noziegumu apkarošanu Latvijā

1. februārī Iekšlietu ministrijā notika neformāla Norvēģijas tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvju vizīte, lai apspriestu potenciālo Norvēģijas un Latvijas izmeklēšanas iestāžu starpinstitucionālo sadarbību vides noziegumu izmeklēšanas spēju stiprināšanai Latvijā.

Atsaucoties Norvēģijas Nacionālā policijas direktorāta izteiktajam sadarbības piedāvājumam atbalstīt Latviju tās centienos veiksmīgāk novērst un apkarot vides noziegumus, Iekšlietu ministrija izskata iespējas piešķirt papildu finansējumu Valsts policijai Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” ietvaros sadarbības pasākumu īstenošanai. Tika secināts, ka sadarbībai ir liels potenciāls, un tā ir jāuzsāk pēc iespējas ātrāk.

Tikšanās laikā tika apspriestas vides noziegumu izmeklēšanas sistēmas un aktualitātes abās valstīs. Īpaša uzmanība tika pievērsta noziegumiem, kas saistīti ar piesārņojumu, atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumiem un neatbilstīgu tirdzniecību ar dzīvniekiem. Pieredzē ar Valsts policiju dalījās arī eksperti no Norvēģijas Nacionālās ekonomisko un vides noziegumu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas iestādes.

Sadarbību ir būtiski stiprināt, jo vides noziegumiem piemīt izteikts pārrobežu raksturs, un tie bieži vien ir saistīti ar ekonomiskajiem noziegumiem. Līdz ar to tā lieliski varētu papildināt EEZ grantu programmu “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”, kuras galvenais mērķis ir novērst un apkarot ekonomiskos noziegumus.

Puses vienojās par turpmāko aktivitāšu plānu. Konkrētās sadarbības aktivitātes tiks uzsāktas šī gada pavasarī, kā arī tiks parakstīts sadarbības līgums starp Valsts policiju un Norvēģijas Nacionālās ekonomisko un vides noziegumu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas iestādi.

Iekšlietu ministrija jau ilgstoši strādā pie iespējas pastiprināt sadarbību ar Norvēģijas tiesībaizsardzības iestādēm, līdz ar to šī starptautiskā sadarbība ir kārtējais solis pretim drošākai un konkurētspējīgai Latvijai.  

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties