8. Februāris 2023 16:02
Jaunumi
Saeimas Juridiskā komisija izskatīšanai parlamentā virza Saeimas kārtības ruļļa grozījumus

Saeimas Juridiskā komisija trešdien, 8. februārī, lēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus Saeimas kārtības rullī. Iepriekš tie skatīti Juridiskās komisijas Satversmes un tiesu politikas apakškomisijā.

Ar grozījumiem cita starpā iecerēts precizēt kārtību kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Saeimas locekli, tostarp likumā nostiprinot, ka Saeimas piekrišana nepieciešama arī tāda kriminālprocesa turpināšanai, kurā kriminālvajāšana uzsākta pirms Saeimas locekļa pilnvaru apstiprināšanas.

Grozījumi paredz Saeimas kārtības rullī noteikt arī kārtību, kādā parlamentā noris debates par valsts budžeta likuma vai tā grozījumu projektu un ar valsts budžetu saistītajiem likumprojektiem. Līdz šim debates notika par visu budžeta likumprojekta paketi kopumā, savukārt iecerētie grozījumi noteic, ka debates notiek par budžeta likumprojektu un par katru ar budžetu saistīto likumprojektu. Plānots, ka runas laiks par budžeta likumprojektu nedrīkstēs pārsniegt 15 minūtes pirmo reizi un piecas minūtes otro reizi. Savukārt, apspriežot ar budžetu saistītos likumprojektus, runas laiks par katru likumprojektu nedrīkstēs pārsniegt piecas minūtes pirmo reizi, bet, runājot otro reizi, - divas minūtes, paredz likumprojekts.

Tāpat ar grozījumiem iecerēts precizēt kārtību, kā noris amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem, kā arī vairākus citus ar Saeimas darbu saistītus jautājumus.

Komisija lūgs parlamentu skatīt grozījumus pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas Juridiskajā komisijā, informēja komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties