17. Februāris 2023 17:04
Jaunumi
OECD augstākā līmeņa sanāksmē diskutē par atbildīgas uzņēmējdarbības lomu pasaules ekonomikā

Šonedēļ Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Anda Smiltēna Parīzē piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) augstākā līmeņa sanāksmē, diskutējot par atbildīgas uzņēmējdarbības (Responsible Business Conduct (RBC)) lomu starptautiskās ekonomikas kontekstā.

15. februārī Augstākā līmeņa sanāksmē tika pieņemta Deklarācija par atbildīgas uzņēmējdarbības veicināšanu un nodrošināšanu globālajā ekonomikā. Latvija piekrīt, ka RBC standarti ir ļoti svarīgs aspekts uzņēmējdarbībā, īpaši šajā mainīgajā ģeopolitiskajā laikā. Valdības veido lielu lomu labvēlīgas vides veidošanā, tādēļ nepieciešams kopīgiem spēkiem stiprināt Atbildīgas uzņēmējdarbības nozīmi, lai sasniegtu ES un OECD kopīgos mērķus, veidot atbildīgu uzņēmējdarbību.

RBC ir rekomendāciju un vadlīniju kopums, kurš vērsts uz to, lai uzņēmējdarbības procesa vienīgais mērķis nebūtu uzņēmuma peļņa.  Lai papildu peļņas aspektam, uzņēmēji rūpētos arī par vidi un ekoloģiju, lai pārmērīgi neizmantotu dabas resursus un nenoplicinātu dabas daudzveidību. Tāpat RBC principi paredz rūpes par cilvēkiem, kas nodarbināti uzņēmumā vai dzīvo teritorijās, kur uzņēmumi iegūst savas izejvielas un veic ražošanu. Cilvēku veselība un bērnu iespējas mācīties skolās, kā arī mūsdienu verdzības formu apkarošana un pilnīga izskaušana nedrīkst būt atkarīga tikai no uzņēmēju labās gribas. Tas ir atbildīgu uzņēmēju pienākums - nodrošināt, ka uzņēmumu peļņas gūšanas interesēs netiek ietekmētas cilvēku pamattiesības uz dzīvību, veselību, un tiesības dzīvot labvēlīgā dabas vidē.

OECD Augstākā līmeņa sanāksmē notika diskusijas arī par to, ka valstu valdībām ir pienākums izveidot mehānismu, kas varētu kontrolēt atbildīgas uzņēmējdarbības principu ievērošanu vismaz lielajos uzņēmumos, kuru uzņēmējdarbības esošajām formām un praksēm ir vislielākais ietekmes īpatsvars uz dabas vidi un cilvēku pamattiesībām.

Deklarācija par atbildīgas uzņēmējdarbības veicināšanu un nodrošināšanu globālajā ekonomikā pieejama OECD mājaslapā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 263 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties