16. Marts 2023 17:08
Jaunumi
E-lietas uzraudzības padome apstiprina e-lietas programmas rīcības plānu

Ceturtdien, 16. martā, tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres vadībā notika e-lietas uzraudzības padomes sēde. Sēdē apstiprināts e-lietas programmas rīcības plāns un panākta vienošanās pagarināt pārejas periodu pilnīgai pārejai uz procesu īstenošanu elektroniskā vidē visos procesos.

Apstiprinātais e-lietas programmas rīcības plāns ietver aktivitātes, kas vērstas uz izmeklēšanas un tiesvedības procesu digitālo transformāciju un e-lietas mērķu sasniegšanu, mērķtiecīgu un efektīvu e-lietas attīstību, kā arī e-lietas 1. posma ietvaros izveidoto risinājumu pilnveidi un ilgtspēju.

Tāpat sēdē nolemts pagarināt pārejas periodu pilnīgai pārejai uz elektroniskajām lietām visos procesu normatīvajos aktos līdz 2026. gada 31. maijam, lai visām iesaistītajām iestādēm dotu laiku tehnisko risinājumu pilnveidei, kas ļauj attiecīgo iestāžu sistēmai integrēties e-lietas platformā, un tehnisko aprīkojumu ieviešanai. Minētais neietekmē ar e-lietas ieviešanu saistīto rezultatīvo rādītāju sasniegšanu, proti, ir nodrošināms, ka divu gadu laikā, tas ir līdz 2023. gada beigām nodrošināmi 30% lietu elektroniskā vidē, un līdz 2024. gada beigām nodrošināmi 50 % lietu elektroniskā vidē.

E-lietas uzraudzības padomē piedalījās tieslietu ministre, iekšlietu ministrs, ģenerālprokurors, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pilnvarojumā valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos, kā arī pie pieaicinātie eksperti.

Papildu informācija:

E-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pakāpenisku pāreju uz elektronisku izmeklēšanas, tiesvedības un nolēmumu izpildes procesu.

E-lietas ieviešana ir Tieslietu ministrijas prioritārais projekts Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda plānā. Atveseļošanas fonda plāns ir jauna Eiropas Komisijas centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021. – 2027. gada plānošanas perioda Eiropas Savienības daudzgadu budžetam. Tā mērķis ir – atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties