21. Marts 2023 15:26
Jaunumi
Cilvēktiesību komisija: tiesībsarga ziņojums skaidri iezīmē ar bāriņtiesu darbu saistītās problēmas

“Uzklausot tiesībsarga ziņojumu, redzam, ka bāriņtiesas aizvien skar daudzas problēmas, kuras nepieciešams risināt, lai labāk aizstāvētu bērnu intereses,” otrdien, 21. martā, pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante.

“Jautājumus par bāriņtiesu darbu pēdējā laikā rosinājuši arī publiski izskanējušie pārmetumi par iespējamiem ētikas pārkāpumiem. Komisijā esam sadzirdējuši Tiesībsarga biroja viedokli un plānojam par šo tēmu plašāk diskutēt 18. aprīļa sēdē,” pēc Cilvēktiesību komisijas sēdes atzīmēja I. Brante.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti šodien uzklausīja Latvijas Republikas tiesībsarga 2022. gada ziņojumu. Tajā pausts, ka bāriņtiesas ir būtiskā cilvēkresursu krīzē, kā arī aicināts domāt par ģimenes tiesu izveidošanu, kas pārņemtu bāriņtiesu lēmumu pieņemšanas funkciju, savukārt pārējo funkciju nodošanu sociālajiem dienestiem.

Komisijas sēdē deputāti izjautāja tiesībsargu Juri Jansonu arī par citiem ziņojumā apskatītiem jautājumiem – pirmskolas izglītības pieejamību, minimālajiem ienākumiem un pensijām, kā arī vārda brīvību un naida runu.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli tiesībsargs reizi gadā rakstveidā iesniedz Saeimai ziņojumu par Tiesībsarga biroja darbu.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties