27. Marts 2023 14:17
Jaunumi
Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums pēc Nacionālās drošības padomes sēdes

Nacionālā drošības padome (NDP) šī gada vairākās sēdēs ir izskatījusi jautājumu par iepirkumu par centralizēto pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām.

Rūpīgi uzklausot un izvērtējot Aizsardzības ministrijas, NBS, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Militārās izlūkošanas un drošības dienesta un prokuratūras vadības izsmeļošus ziņojumus, NDP ir nonākusi pie secinājuma, ka šis līgums neatbilst NBS pasūtījumam, kā arī šādu līgumu slēgšanas kritērijiem.

Iepirkuma plānošanas, īstenošanas un kontroles gaita norāda gan uz individuālām kļūdām un normatīvo aktu pārkāpumiem, gan uz sistēmiskām nepilnībām.

Apstākļos, kad Eiropā notiek karš un Latvijas aizsardzībai un drošībai jābūt starp mūsu visaugstākajām prioritātēm, šāda situācija ir nepieņemama.

NDP pauda atbalstu aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces un Aizsardzības ministrijas līdz šim paveiktajam, izmeklējot šo gadījumu un veicot pasākumus, lai novērstu sistēmiskas kļūdas Aizsardzības ministrijas padotības iestāžu un NBS iepirkumos un apgādē.

NDP sagaida ātru un efektīvu tiesībaizsardzības iestāžu darbu, lai noskaidrotu un sauktu pie atbildības amatpersonas, kuras ir pieļāvušas likumpārkāpumus.

NDP vārdā esmu vērsies Valsts kontrolē, lūdzot veikt visaptverošu Aizsardzības ministrijas un NBS iepirkumu un apgādes sistēmas lietderības revīziju, lai veiktu nepieciešamos uzlabojumus un izslēgtu līdzīgu gadījumu atkārtošanos. Ir pieņemti arī vairāki citi lēmumi saistībā ar šīs problēmas risināšanu.

Latvijas tauta var paļauties uz saviem karavīriem un zemessargiem. Viņu profesionalitāte un patriotisms ir augstā līmenī. Atsevišķu personu nolaidība vai godaprāta trūkums nedrīkst mest ēnu uz visiem bruņotajiem spēkiem.

Laikā, kad tiek palielināts aizsardzības budžets un stiprinātas NBS kaujasspējas, ikvienam sabiedrības loceklim ir jābūt pārliecinātam, ka nauda tiek ieguldīta pareizi un lietderīgi.

NDP turpinās šī jautājuma kontroli.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 273 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties