13. Aprīlis 2023 14:29
Jaunumi
104 personām piešķir valsts augstākos apbalvojumus — Ordeņa kapitula paziņojumi “Latvijas Vēstnesī”
Zane Bitere, LETA

Oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) 13. marta laidienā publicēti Ordeņu kapitula paziņojumi, ar kuriem dara zināmu, ka Latvijas valsts augstāko apbalvojumu piešķir 104 sabiedrības pārstāvjiem. Ar Triju zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu apbalvoti vēsturnieki, arhitekti, vēstnieki, pulkvežleitnanti un citi līdzcilvēki.  

Valsts augstāko atzinību saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas — cilvēki, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizētāji, kuri pašaizliedzīgi snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, kā arī ukraiņu bēgļiem Latvijā.

Valsts apbalvojumu saņēmēji

Pēc ordeņa kapitula paziņojuma, Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 51 personai, Viestura ordenis – 17 personām un Atzinības krusts – 36 personām.

Valsts apbalvojumu likums izsludināts 2004. gada 24. martā. Tas noteic Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas, piešķiršanas un nēsāšanas kārtību.

Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi

  • Triju Zvaigžņu ordenis – visaugstākais valsts apbalvojums: nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astraCaur ērkšķiem uz zvaigznēm;
  • Viestura ordenis– nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir  Confortamini et pugnate Esiet stipri un cīnieties;
  • Atzinības krusts – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Pour les honnêtes gens Godaprāta ļaudīm.
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties