1. Septembris 2023 10:00
Jaunumi
Diskusija: Vai Latvijai jālauž līgums ar Krieviju par savstarpējo tiesisko palīdzību?

Žurnāls “Jurista Vārds” un Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija aicina uz tiesībpolitisku diskusiju par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas noslēgtā tiesiskās palīdzības līguma denonsēšanas nepieciešamību, iespējām un sekām, 6. septembrī plkst. 15.00 Latvijas Arhitektu savienības Lielajā zālē, Torņa ielā 11, Rīgā.

Šī gada 22. jūnijā Saeima, 51 deputātam balsojot par, nodeva Saeimas Ārlietu komisijai likumprojektu, kas paredz denonsēt Latvijas un Krievijas līgumu par tiesisko palīdzību un tiesiskajām attiecībām civillietās, ģimenes lietās un krimināllietās.

Līgums, kas parakstīts 1993. gada 3. februārī un stājies spēkā 1995. gada 28. martā, regulē ļoti plašu jautājumu loku Latvijas tiesiskajā sadarbībā ar Krieviju: procesuālo darbību izpildi, personu nopratināšanu un izdošanu, pierādījumu nodošanu, piemērojamā likuma un jurisdikcijas noteikšanu, spriedumu atzīšanu un izpildi un citus sadarbības aspektus civiltiesību, ģimenes tiesību un krimināltiesību jomās.

Likumprojekta pieteicēji uzsver, ka Krievijas uzsāktā karadarbība Ukrainā ir izgaismojusi Krievijas politiskā režīma brutalitāti un cilvēktiesību pārkāpumus gan pašā Krievijā, gan ārpus tās robežām. Tā rezultātā nosacījumu pārskatīšana sadarbībai ar Krieviju ir kļuvusi par politiski un morāli aktuālu jautājumu ne vien Latvijā, bet arī citās valstīs. Vienlaikus līguma laušanai ir arī pretinieki, kas uzskata, ka šāda rīcība būtiski apgrūtinās izmeklēšanas, tiesu un dzimtsarakstu iestāžu darbu, kā arī radīs citas praktiskas problēmas.

Uz diskusiju aicināti Saeimas deputāti, Valsts prezidenta kancelejas, Tieslietu un Ārlietu ministrijas vadība un ierēdņi, advokatūras, prokuratūras, notariāta, finanšu iestāžu u.c. institūciju darbinieki.

Diskusijā piedalīsies:

  • Sanita Pēkale, Ārlietu ministrijas Juridiskā departamenta direktore
  • Inga Kačevska, LU Juridiskās fakultātes asociētā profesore, zvērināta advokāte, Ingas Kačevskas zvērinātu advokātu birojs
  • Lauris Liepa, zvērināts advokāts, COBALT zvērinātu advokātu birojs
  • Saulvedis Vārpiņš, zvērināts advokāts, Zvērināta advokāta Saulveža Vārpiņa birojs
  • Ilvars Turkopuls, Tieslietu ministrijas Starptautiskās sadarbības direktors
  • Mārcis Viļums, Latvijas Republikas prokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas prokurors

Diskusiju vadīs: Dina Gailīte, žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties