12. Septembris 2023 15:33
Jaunumi
Zaudējumu reģistrs – mehānisms demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanai Ukrainā

Otrdien, 12. septembrī, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere piedalījās Eiropas Padomes Zaudējuma reģistra 2. sanāksmē par Krievijas radītajiem zaudējumiem Ukrainā.

Sanāksme ir kā turpinājums šī gada   11. septembra Eiropas Padomes Tieslietu ministru neformālajai  konferenci "Ceļā uz taisnīgumu Ukrainai", kurā pausts stingrs nosodījums Krievijas agresijai pret Ukrainu. Konferences noslēgumā parakstīta vienota politiskā deklarācija, kas ietver arī vadlīnijas jeb Rīgas principus, kuru mērķis ir nodrošināt efektīvu Ukrainas zaudējumu reģistra darbību.

Zaudējumu reģistrs izveidots, lai dokumentētu Krievijas agresijā pret Ukrainu nodarītos zaudējumus, tas kalpos kā demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanas mehānisms Ukrainā. Sanāksmes atklāšanā tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norādīja: “Zaudējumu reģistrs ir būtisks solis, lai sauktu Krieviju pie atbildības un radītu starptautisku kompensācijas mehānismu. Lepojos, ka vakar Eiropas Padomes tieslietu ministru sanāksmē pieņemtie Rīgas principi kalpos kā politiskās vadlīnijas, kuras izmantot, lai reģistrs strādātu efektīvi”.

Eiropas Padomes Zaudējuma reģistra 2. sanāksme notiek Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejas ietvaros Rīgā, to organizē Ārlietu ministrija.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties