14. Septembris 2023 15:06
Jaunumi
Eiropas Savienības Tiesību asociācija informēs nozaru pārstāvjus par ES tiesību pārņemšanas aktualitātēm

Piektdien, 15. septembrī, Eiropas Savienības Tiesību asociācija (ESTA) kopā ar Tieslietu ministriju organizē  diskusiju  ministriju un to padotības iestāžu ekspertiem, kas ikdienā strādā ar Eiropas Savienības (ES) tiesību pārņemšanu un pārkāpumu procedūrām, par sadarbību ar Eiropas Komisiju un ES tiesību pārņemšanas procesa atspoguļojumu Augstākās tiesas judikatūrā. Diskusija organizēta, lai aktualizētu jautājumu par ES tiesību pārņemšanu un to efektīvu integrēšanu nacionālajā tiesību sistēmā un iestāžu ikdienas procesos.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: “Cilvēku tiesību ievērošana ir viens no augstākajiem ES un Latvijas valsts pienākumiem un atbildībām. Lai nodrošinātu vienlīdzīgu iespēju mūsu iedzīvotājiem izmantot visas paredzētās personiskās, pilsoniskās, politiskās, ekonomiskās un sociālās tiesības, ko nodrošina dalība ES, būtiski ir nodrošināt laicīgu un pilnīgu direktīvu pārņemšanu. Līdz ar to esam izvirzījuši mērķi izvērtēt, kā nacionālo ES tiesību pārņemšanas uzraudzības mehānismu varam vēl uzlabot, lai ieguvumus varētu baudīt jau šodien, nevis rīt”.

Savukārt ESTA valdes locekle, Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāte Laila Medina uzsver: “Viens no Eiropas Savienības Tiesību virsmērķiem ir ES pilsoņu vienlīdzība likuma priekšā. To nodrošina precīza ES tiesību ieviešana nacionālās tiesībās atbilstoši tām garantijām, ko sniedz ES Pamattiesību Harta. Ceru, ka ESTA rosinātā diskusija palīdzēs izvairīties no situācijām, kad nesavlaicīgas vai neprecīzas ES tiesību ieviešanas rezultātā Latvijas iedzīvotāji nevar baudīt pilnībā tās tiesības, kas paredzētas ES regulējumā.”

Diskusijas ietvaros Tieslietu ministrija iepazīstinās ar pašreizējo situāciju Latvijā ES tiesību aktu pārņemšanas un pārkāpumu procedūras jomā, kā arī par uzsāktajām tiesvedībām. Tāpat  ESTA pārstāvji, Eiropas Komisijas Juridiskā dienesta locekļi, Inese Rubene un Agnis Sauka informēs par Komisijas praksi sadarbībai ar dalībvalstīm pārkāpumu novēršanā, kā arī  Eiropas Komisijas Juridiskā dienesta lomu pārkāpumu procedūru kontekstā. Savukārt Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja, ESTA pārstāve Anita Zikmane iepazīstinās ar izvērtējumu Senāta nolēmumos par Latvijas normatīvā regulējuma atbilstību Eiropas Savienības tiesībām. 

Diskusijas ietvaros sanāksmes dalībnieki iepazīsies ar Eiropas Komisijas Juridiskā dienesta grāmatu “ES tiesībām 70 gadi. Savienība tās iedzīvotājiem” un apmainīsies ar pieredzi par ES tiesību pārņemšanu .

Papildu informācija

Biedrība ESTA ir dibināta 2002. gadā un tās pamatmērķis ir veicināt zināšanas un izpratni Latvijā par ES tiesībām. Lai īstenotu šo mērķi, biedrības biedri pēta un analizē ES tiesības un ES institūciju darbību, dalās ar šīm zināšanām, organizē diskusijas par ES tiesībām, veicina pētniecību par ES tiesībām, kā arī to mijiedarbību ar nacionālajām un starptautiskajām tiesībām un skaidro ES tiesību piemērošanas ietekmi un praktiskos aspektus. Biedrībā var iestāties jebkura pilngadību sasniegusi fiziska persona, kura vēlas piedalīties biedrības mērķu īstenošanā. Papildus informāciju par biedrību “Eiropas Savienības tiesību asociācija” var iegūt, rakstot uz eulaw.lv@gmail.com.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 266 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties